حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

اولین مشاور مسلمان در امور اقلیمی در کاخ سفید توسط جو بایدن منصوب شد

شناسه : 11035 03 دی 1399 - 3:00 99 بازدید ارسال توسط :

برای نخستین بار یک مسلمان پاکستانی تبار توسط رئیس جمهور جدید منتخب دولت آمریکا، به عنوان معاون مشاور ملی امور اقلیمی در کاخ سفید منصوب شد. مسلمان آمریکایی پاکستانی تبار، علی الزیدی به عنوان معاون مشاور ملی اقلیم کاخ سفید در دولت بایدن منصوب شد. در صورت صحت، زیدی ، ساکن سابق ادینبورو ، تا […]

پ
پ

برای نخستین بار یک مسلمان پاکستانی تبار توسط رئیس جمهور جدید منتخب دولت آمریکا، به عنوان معاون مشاور ملی امور اقلیمی در کاخ سفید منصوب شد.

مسلمان آمریکایی پاکستانی تبار، علی الزیدی به عنوان معاون مشاور ملی اقلیم کاخ سفید در دولت بایدن منصوب شد.

در صورت صحت، زیدی ، ساکن سابق ادینبورو ، تا کنون بالاترین مقام کاخ سفید با اصالت پاکستانی‌تبار در دولت بایدن خواهد بود.

در بیانیه ای که در وب سایت بایدن انشار پیدا کرده، نوشته شده است که زیدی بخشی از تیم پیشبرد رئیس جمهور آمریکا است که «جهان را برای مقابله با بحران آب و هوا – ایجاد مشاغل پردرآمد ، ایجاد جوامع مقاوم و سرمایه‌گذاری‌های عادلانه» آماده خواهد کرد.

زیدی در سال ۱۹۹۳ ، هنگامی که ۵ ساله بود ، با والدینش از کشور پاکستان به ادینبورو انتقال پیدا کرد. وی لیسانس خود را از دانشگاه هاروارد و مدرک حقوق خود را از مرکز حقوقی دانشگاه جورج تاون کسب کرد.

بعد از موفقیت بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، مسلمانان آمریکا خواستار مشارکت هر چه بیشتر در مسائل سیاسی بودند. زیدی، که اکنون به عنوان معاون دبیر فرماندار نیویورک، اندرو کوومو در زمینه انرژی و محیط زیست و به عنوان رئیس سیاست اقلیم و امور مالی دولت مشغول به کار است ، از این انتخاب استقبال کرد.

زیدی در توئیتر نوشت: ما برای مواجهه با بحران حاضر اقلیمی به یک رویکرد اساسی دولتی محتاجیم، به روشی که سبب رونق مشاغل و پیشرفت‌های عادلانه شود.

وی از همکاران سابقش در این زمینه نیز تشکر و قدردانی بجا آورد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.