حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1945×

هدف وحدت حوزه و دانشگاه، پیوند تخصص و تعهد است

شناسه : 10677 27 آذر 1399 - 9:44 68 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر وجود همزمان تخصص و تعهد در حوزه و دانشگاه، گفت: این دو مرکز علمی هر چه به هم نزدیک شوند، خدمت آنها برای رشد انسان و جامعه بشری بیشتر است. آیت الله سید ابوالحسن مهدوی با تاکید بر این که وحدت حوزه و دانشگاه، وحدت نیروهای فکری متخصص و متعهد […]

پ
پ

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر وجود همزمان تخصص و تعهد در حوزه و دانشگاه، گفت: این دو مرکز علمی هر چه به هم نزدیک شوند، خدمت آنها برای رشد انسان و جامعه بشری بیشتر است.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی با تاکید بر این که وحدت حوزه و دانشگاه، وحدت نیروهای فکری متخصص و متعهد است، بیان کرد: همان طور که واجب است که علم قوی و تخصص و علوم رایج دنیا داشته باشیم، واجب است پشتوانه آن تعهد ودینداری باشد تا به جامعه بشری خدمت کنیم.

وی تصریح کرد: اشخاصی که تخصص ندارند نمی توانند خدمت کنند و افرادی که تخصص دارند و احیانا تعهد و دینداری ندارند، به علم خود خیانت می کنند همچنان که در روایت هست که “اذا فسدالعالِم، فسد العالَم”.

آیت الله مهدوی، فساد عالِم را مقدمه فساد عالَم عنوان کرد وگفت: در چنین وضعیتی فرد، علم دارد، اما فاسد است، یعنی تقوا و دین و ایمان به خدا ندارد و عالَم را به خرابی می کشاند، همچنان که امروزه میبینیم که قدرت های استکباری با پشتوانه متخصصان و دانشمندان بمب می سازند و در دسترس اشخاصی قرار می دهند که دین ندارند و دنیا را به آشوب می کشانند.

وی اظهار داشت: انسان کامل انسانی است که هم عالِم و هم متقی است، یعنی در وجود یک انسان باید این امور با هم باشد و هدف امام راحل از وحدت حوزه و دانشگاه نیز همین است، که بیاییم تخصص را از مراکز علمی و تعهد را از حوزه های علمیه دریافت کنیم.

ایشان با تاکید بر وجود همزمان تخصص و تعهد در دو نهاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اساسا این دو مرکز علمی هر چه به هم نزدیک تر شوند، خدمت آنها برای رشد انسان و جامعه بشری بیشتر است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.