حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1945×

طرح ساخت مسجد بزرگ بیرمنگام به تصویب سید

شناسه : 10437 16 آذر 1399 - 13:21 203 بازدید ارسال توسط : منبع : شیعه نیوز

برنامه ساخت یک مسجد عظیم که ظرفیت ۲۵۰۰ نمازگزار در نمازهای جمعه را خواهد داشت، به عنوان یکی از نماد های برجسته شهر بیرمنگام در انگلیس به تصویب رسید.  برنامه ساخت یک مسجد بزرگ در بیرمنگام، به تصویب شورای شهر رسید. این مسجد عظیم که توقع می ‌رود ۲۵۰۰ نمازگزار در نمازهای جمعه آن مشارکت […]

پ
پ

برنامه ساخت یک مسجد عظیم که ظرفیت ۲۵۰۰ نمازگزار در نمازهای جمعه را خواهد داشت، به عنوان یکی از نماد های برجسته شهر بیرمنگام در انگلیس به تصویب رسید.

 برنامه ساخت یک مسجد بزرگ در بیرمنگام، به تصویب شورای شهر رسید. این مسجد عظیم که توقع می ‌رود ۲۵۰۰ نمازگزار در نمازهای جمعه آن مشارکت داشته باشند، قرار است به عنوان یکی از اثرهای برجسته و نمادهای گردشگری شهر بیرمنگام در انگلیس شناخته شود.

برنامه توسعه مسجد مذکور مشتمل بر یک مرکز اجتماعی، مدرسه، آپارتمان ‌های مسکونی و واحد های فروشگاهی می باشد. کمیته برنامه ریزی شهری، قبل تر، تصویب این طرح را به تاخیر انداخته بود. با این وجود، سازندگان مسجد، اطلاعاتی را در خصوص حمل و نقل و نیز ساخت یک مدرسه دخترانه در این محل را ارائه دادند که موجب شد تصویب طرح جلو بیافتد.

در ایام عادی، این مسجد ۵۰۰ نمازگزار و در مراسم‌ ها و نمازهای جمعه، حداکثر ۲۵۰۰ نمازگزار را می تواند در خود جای دهد. مساحت نمازخانه با ارتفاع دو برابر ۶۴۰ متر مربع است. طبقات بالایی نیز مشتمل بر سالن کنفرانس، سالن‌ های نمایشگاه، کتابخانه و روف گاردن است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.