حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

رسانه ها دارای رویکرد تمدن ساز باشند

شناسه : 11400 08 دی 1399 - 12:12 95 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیان کرد: تمام آنچه در اهداف انقلاب اسلامی وجود دارد، در تمدن ایرانی اسلامی تحقق خواهد یافت. حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، با بیان این که رسانه تمدن ساز، اجتناب ناپذیر است، اظهار کرد: تمدن یک رسالت، هدف و آرمان دست یافتنی است، همنانطور که در ادوار مختلف […]

پ
پ

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیان کرد: تمام آنچه در اهداف انقلاب اسلامی وجود دارد، در تمدن ایرانی اسلامی تحقق خواهد یافت.

حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، با بیان این که رسانه تمدن ساز، اجتناب ناپذیر است، اظهار کرد: تمدن یک رسالت، هدف و آرمان دست یافتنی است، همنانطور که در ادوار مختلف تاریخ بشریت تمدن های گوناگونی ظهور یافته و بخشی از تاریخ را رقم زده‌اند.

وی عنوان کرد: تمدن ایرانی اسلامی نه تنها یک تمدن بشری و نه تنها یک تمدن تجریدی و ذهنی است؛ تمدن ایرانی اسلامی یعنی تحقق خارجی و عینی ارزش های اسلامی در سرزمین ایران اسلامی.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: تمدن سازی یک فرآیند تدریجی است، یک مسیر طولانی است، یک راه پیچیده است؛ برای قرار گرفتن در این راه و وصول به آن هدف می بایست سخت کوشید، می بایست دائماً به تفکّر اهمیت داد، از افق‌های بلند در کشور غافل نبود، باید تعقل و تفکر دائما در کانون توجه قرار داشته باشد. متاسفانه  صدا و سیما در این سال ها از این دُرّهای ارزشمند غفلت کرده.

وی اضافه کرد: تعقل و تفکر در طرح ها و تولیدات این رسانه به حاشیه رفته و تنها توجه به امور روزمره و فراغت های بی‌ مایه محور اصلی این رسانه شده است، پرداختن به ظاهر زندگی و زیبایی های ظاهری و بی عمق و خنده های زورکی و شادی های پولکی، برنامه‌های نیم‌بند و تولیدات بیهوده، همگی حکایت از روزمرگی است.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی در آخر خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود بصورت مخصوص این رسانه به تفکر و اندیشه و بازتابی و بازنمایی نظریه‌ها و اندیشه‌های عمیق و تمدن‌ساز توجه بسیاری داشته و بستر گفت‌وگو های علمی و فکری در این رسانه آماده شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.