حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ 21 ذو الحجة 1442 Friday, 30 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2009×

شرکت در نماز جمعه برای افراد مبتلا به کرونا حرام است

شناسه : 10914 03 دی 1399 - 9:16 150 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

دارالفتوای مصر اعلام کرد: هر کس از ابتلای به ویروس کرونا ترس دارد، جایز است در نماز جمعه شرکت نکند. دارالفتوای مصر اظهار کرد: هر کس از ابتلای به کرونا ترس دارد، جایز است در نماز جمعه شرکت نداشته باشد. دار الفتوای مصر در فتوای جدید خود بیان داشت: در وضعیت شیوع ویروس کرونا و […]

پ
پ

دارالفتوای مصر اعلام کرد: هر کس از ابتلای به ویروس کرونا ترس دارد، جایز است در نماز جمعه شرکت نکند.

دارالفتوای مصر اظهار کرد: هر کس از ابتلای به کرونا ترس دارد، جایز است در نماز جمعه شرکت نداشته باشد.

دار الفتوای مصر در فتوای جدید خود بیان داشت: در وضعیت شیوع ویروس کرونا و حرکت کشور های جهان به سوی لزوم همزیستی با شرایط همه گیری، اگر کسی از ابتلای به ویروس کرونا در جریان شرکت در نماز جمعه ترس دارد یا احتمال بسیاری می دهد که مبتلا شود، اجازه دارد که در نماز جمعه حضور نداشته باشد و در خانه نماز جمعه را اقامه کند. امّا کسی که آزمایش کرونای او مثبت است، شرکت در نماز جمعه برای او شرعاً حرام است؛ چرا که باعث انتقال ویروس به سایرین می شود.

دارالفتوای مصر در مورد عدم شرکت در نماز جمعه و اقامه آن در خانه اظهار کرد: شریعت اسلامی در اهداف شرعی و منافع طریق تعادل را برقرار می کند و از انعطاف پذیری، رعایت شرایط و سازگاری با واقعیت برخوردار است و احکام آن مطابق با زمان و مکان و شرایط تغییر پیدا می کند، لذا یک فرد مسلمان می تواند با رعایت دستور العمل پیشگیرانه با ویروس کرونا همزیستی کند، بدون اینکه با ترک واجب مرتکب گناه شود یا در حفظ خود و سلامتش کوتاهی کند.

این نهاد اسلامی مصر خاطر نشان کرد: اگر نماز جمعه تشکیل شود، کسانی که در نماز شرکت می یابند باید همه دستور العمل های بهداشتی مثل فاصله گذاری اجتماعی بین نمازگزاران، زدن ماسک، ترک مصافحه بعد از نماز و ضدعفونی را کاملا رعایت کنند.

دارالفتوای مصر در پایان تصریح کرد: کسانی که از ابتلای خود به ویروس کرونا اطمینان دارند، شرکتشان در نماز جمعه شرعاً حرام است؛ چراکه با شرکت خود جان سایرین را به خطر می اندازند و شرع از این مسئله نهی کرده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.