حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1880×

درهای رواق امام خمینی(ره) به روی زائرین حضرت رضا (علیه السلام) باز شد

شناسه : 8280 20 مهر 1399 - 11:21 235 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

درهای رواق امام خمینی (ره) به علت برودت هوا و جهت پیشگیری از سرماخوردن زائرین حرم مطهر حضرت رضا (علیه السلام) به روی زیارت‌کنندگان آن امام بزرگوار باز شد. همزمان با اربعین حسینی بعد از ۸  ماه انتظار و دلتنگی زائرین در‌های رواق امام خمینی (ره) به روی زائرین باز شد. این امر به علت […]

پ
پ

درهای رواق امام خمینی (ره) به علت برودت هوا و جهت پیشگیری از سرماخوردن زائرین حرم مطهر حضرت رضا (علیه السلام) به روی زیارت‌کنندگان آن امام بزرگوار باز شد.

همزمان با اربعین حسینی بعد از ۸  ماه انتظار و دلتنگی زائرین در‌های رواق امام خمینی (ره) به روی زائرین باز شد.

این امر به علت شروع فصل سرما و با نظارت دقیق ستاد مبارزه با کرونا انجام شده است.

با نظارت خدام حرم مطهر رضوی، موضوع فاصله ‌گذاری اجتماعی در رواق امام خمینی (ره) با دقت صورت می گیرد و زائرین بدون ماسک، حق حاضر شدن و عبور و مرور در رواق را ندارند. البته در ورودی‌ های حرم، ماسک، کیسه پلاستیک و محلول ضد‌عفونی‌کننده دست در اختیار زائرین قرار می‌گیرد و خدام در صحن‌ها به زائرینی که دستور‌العمل‌های بهداشتی را مراعات نکنند تذکر می‌دهند، اما برای ورود زائران به رواق امام خمینی (ره) سخت‌گیری ‌های بیشتری صورت می گیرد.

برای سلامت زائرین تهویه ‌های رواق هم با قدرت بیشتری عمل می‌کنند؛ همچنین دریچه‌ های رواق هم باز است تا تهویه به خوبی انجام شود. نیز حضور زائرین در رواق امام خمینی (ره) به شکل محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت تعیین شده، زائرین بیشتری نمی‌توانند وارد رواق شوند.

با شیوع کرونا دربهای آستان‌ های مقدس کشور مانند آستان مقدس حضرت رضا (علیه السلام) به روی زائرین بسته شد و بعد از هفتاد روز و بعد از ملاحظات بهداشتی، صحن‌ های آستان‌ ها به روی زائرین باز شد. امروز هم بعد از حدود ۸  ماه، یکی از رواق‌های حرم رضوی به روی زائرین باز شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.