حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2095×

استاد محمّدرضا حکیمی درگذشت

شناسه : 15919 01 شهریور 1400 - 8:41 38 بازدید ارسال توسط : منبع : حوزه

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، استاد محمّدرضا حکیمی، مؤلّف و پژوهش‌گر علوم اسلامی درگذشت. استاد محمّدرضا حکیمی، فیلسوف و محقّق برجسته علوم اسلامی، پس از عمری مجاهدت علمی و تألیفات بسیاری که از خود به جای گذاشت، در سنّ ۸۶ سالگی دارفانی را وداع گفت. […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، استاد محمّدرضا حکیمی، مؤلّف و پژوهش‌گر علوم اسلامی درگذشت.

استاد محمّدرضا حکیمی، فیلسوف و محقّق برجسته علوم اسلامی، پس از عمری مجاهدت علمی و تألیفات بسیاری که از خود به جای گذاشت، در سنّ ۸۶ سالگی دارفانی را وداع گفت.

استاد حکیمی در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شد و ۲۰ سال از عمر خودش را در این حوزه به تحصیل دروس مقدمات و سطح، خارج، فلسفه، ادبیات عرب، نجوم و تقویم گذراند.

وی در محضر بزرگانی چون محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سید محمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سید ابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری تلمّذ کرد و سال ۱۳۴۸ اجازه اجتهاد را از آقابزرگ تهرانی دریافت کرد.

همچنین در سوابق او اینچنین آمده است که دکتر علی شریعتی وی را به‌عنوان وصی خود جهت هرگونه دخل و تصرّف در آثارش انتخاب کرده بود.

از آثار وی نیز می‌توان “الحیاه”، “خورشید مغرب”، “عقل سرخ”، “عاشورا: مظلومیتی مضاعف”، “شیخ آقا بزرگ تهرانی”، “تفسیر آفتاب” و “فریاد روزها” را نام برد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.