حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2088×

چند استفتاء از آیت‌الله مکارم شیرازی پیرامون سگ گردانی

شناسه : 14897 29 تیر 1400 - 13:22 65 بازدید ارسال توسط : منبع : حوزه

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی دامت‌برکاته به چند استفتاء با موضوع سگ‌گردانی در سطح شهرها پاسخ دادند. محضر مبارک حضرت آیت الله العضمی مکارم شیرازی دامت‌برکاته سلام علیکم ۱. در صورتی که از جهت قانون، سگ گردانی ممنوع نباشد، […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی دامت‌برکاته به چند استفتاء با موضوع سگ‌گردانی در سطح شهرها پاسخ دادند.

محضر مبارک حضرت آیت الله العضمی مکارم شیرازی دامت‌برکاته

سلام علیکم

۱. در صورتی که از جهت قانون، سگ گردانی ممنوع نباشد، آیا شرعا پلیس می تواند به خاطر برقراری آسایش مردم، با کسانی که اقدام به این کار می کنند برخورد کند؟

پاسخ:

باسمه تعالی

با سلام

آری می توانند چنین کاری کنند.

۲. آیا وضع قوانین ممنوعیت نگهداری سگهای آپارتمانی و سگ گردانی که مانع از نفوذ فرهنگ غرب در جامعه اسلامی می شود، بر نمایندگان مجلس واجب است؟

پاسخ: لازم است چنین قوانینی تصویب کنند.

٣. با توجه به اینکه سگهای آپارتمانی مالیت ندارند و خرید و فروش آنها باطل است، آیا می توان در سگهایی که متعلق به دیگری است بدون اجازه ی صاحبانشان تصرف کرد؟

پاسخ: با توجه به اینکه ممکن است منشأ مفاسدی شود، ترک شود.

۴. آیا مصادره ی سگهای آپارتمانی، که همسایگان را اذیت می کنند توسط مأمورین یا هیئت مدیره ی ساختمان جایز است؟

پاسخ: از طریق مراجع قانونی اشکالی ندارد.

همیشه موفق باشید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.