حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

درس اخلاق آیت‌الله تحریری-۱۴۰۰/۰۴/۱۵

شناسه : 14766 17 تیر 1400 - 11:17 205 بازدید ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی‌واحدرسانه‌حوزه‌علمیّه‌فخریّه‌مروی

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیّه فخریّه مروی، جلسه درس اخلاق آیت‌الله محمّدباقر تحریری دامت‌برکاته، تولیت حوزه علمیّه فخریّه مروی، در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار شد. بر اساس این گزارش، درس اخلاق آیت‌الله تحریری دامت‌برکاته که به صورت هفتگی در جریان است، این هفته در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰، با حضور جمعی […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیّه فخریّه مروی، جلسه درس اخلاق آیت‌الله محمّدباقر تحریری دامت‌برکاته، تولیت حوزه علمیّه فخریّه مروی، در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار شد.

بر اساس این گزارش، درس اخلاق آیت‌الله تحریری دامت‌برکاته که به صورت هفتگی در جریان است، این هفته در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰، با حضور جمعی از طلّاب و اساتید و مسؤولین این حوزه علمیّه در مسجد مروی برگزار شد.

معظّم‌له در بخشی از مواعظ خود به بیان فضائل روز دحوالارض پرداختند و فرمودند: در این روز یکی از آیات خداوند در عالم تحقّق پیدا کرده است که نشانه عظمت او است. در این روز زمین از زیر خانه خدا که بنای آن را اوّلین نبیّ الهی گذاشته است و خانه توحید و خداپرستی می‌باشد گسترش یافت و خلقت الهی در پهنه زمین شکل گرفت. این اتّفاق نوید آن را می‌دهد که خداوند تبارک و تعالی اراده فرموده تا یک موجود خاکی و یک موحّد کامل پا به این زمین خاکی بگذارد و خلیفه ذات مقدّس پروردگار باشد تا مردم را به سوی خداوند دعوت کند.

ایشان در پایان به مناسبت ایّام زیارت مخصوصه امام رضا علیه‌السّلام و به روایتی شهادت آن امام همام، با قرائت صلوات خاصّه‌ حضرت ثامن الحجج علیه‌السّلام، به توسّل و ذکر مصیبت پرداختند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.