حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2095×
در حوزه علمیه فخریه مروی برگزار شد؛

درس اخلاق آیت‌الله تحریری-۱۴۰۰/۰۴/۰۸

شناسه : 14710 10 تیر 1400 - 16:55 231 بازدید ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی‌واحدرسانه‌حوزه‌علمیه‌فخریه‌مروی

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی، جلسه درس اخلاق آیت‌الله تحریری دامت‌برکاته در روز سه‌شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ در حوزه علمیه فخریه مروی برگزار شد. بر اساس این گزارش، درس اخلاق آیت‌الله محمّدباقر تحریری دامت‌برکاته، تولیت حوزه علمیه فخریه مروی و توابع، با حضور جمعی از طلّاب و اساتید و مسؤولین […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی، جلسه درس اخلاق آیت‌الله تحریری دامت‌برکاته در روز سه‌شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ در حوزه علمیه فخریه مروی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، درس اخلاق آیت‌الله محمّدباقر تحریری دامت‌برکاته، تولیت حوزه علمیه فخریه مروی و توابع، با حضور جمعی از طلّاب و اساتید و مسؤولین این حوزه علمیه در مسجد مروی برگزار شد و ایشان به بیان مواعظ اخلاقی پرداختند.

معظّم‌له در بخشی از بیانات خود با محوریت مواعظ نبیّ اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله به جناب اباذر رضی‌الله‌عنه فرمودند: پیامبر اسلام صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله در بخش‌های ابتدائی مواعظ خود به بیان برخی تنبّهات و واقعیّات دنیا می‌پردازند و ما باید در پرتو این مطالب، برنامه صحیحی را برای زندگی خود ترسیم کنیم. البته باید پس از ترسیم برنامه، مدام به این واقعیّات توجّه کنیم و از غفلت بر حذر باشیم.

ایشان در ادامه فرمودند: انسان همواره، خواه و ناخواه در بستر تحوّلات این عالم قرار دارد. اگر انسان برای خود برنامه منظّم و دقیق داشته باشد، در تمام این مراحل می‌تواند از آن استفاده بکند. ما در مسیر دنیا همواره در حال از دست دادن هستیم؛ آن چیزی را که خداوند به ما داده از ما می‌گیرد “وَمَنْ نُعَمِّرْهُ نُنَکِّسْهُ فِی الْخَلْقِ ۖ أَفَلَا یَعْقِلُونَ”.

آیت‌الله تحریری دامت‌برکاته در پایان به مناست ایّام ماه ذی‌القعده، به ذکر توسّل به محضر حضرت علیّ‌ بن موسی الرّضا علیه‌السّلام پرداختند و ضمن دعا برای حلّ مشکلات جامعه مسلمین، دوام توفیقات را برای حضّار، از درگاه خداوند متعال خواستار شدند.

گفتنی است درس اخلاق آیت‌الله تحریری دامت‌برکاته، هر هفته روزهای سه‌شنبه در مسجد مروی برگزار و به صورت برخط نیز از پایگاه اطّلاع رسانی حوزه علمیه فخریه مروی پخش می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.