حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2019×

تقدیم پوش مرقد حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها توسط تولیت آستان قدس رضوی

شناسه : 14473 23 خرداد 1400 - 14:57 49 بازدید ارسال توسط : منبع : حوزه

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، دو پوش سرداب و مضجع مطهّر آن حضرت توسّط حجّت الاسلام‌والمسلمین مروی به حرم مطهّر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها تقدیم شد. پوش سرداب حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در ابعاد ۲ متر در ۸۰ سانتی متر مزیّن […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، دو پوش سرداب و مضجع مطهّر آن حضرت توسّط حجّت الاسلام‌والمسلمین مروی به حرم مطهّر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها تقدیم شد.

پوش سرداب حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در ابعاد ۲ متر در ۸۰ سانتی متر مزیّن به هنر ابریشم دوزی شده و با بهره گیری از تکنیک تفرش(هشت در چهار) به ۲۳۰ هزار کوک منقوش شده است و در وسط آن به خط کوفی بنایی مزیّن به عبارت «یا فاطمه المعصومه» است.

همچنین پوش سنگ مضجع مطهر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها به طول ۳ متر و ۲۰ سانتی متر و عرض ۱ متر و ۶۵ سانتی متر و ارتفاع ۱ متر با هنر ابریشم دوزی تهیه شده است.

این اثر به واسطه تکنیک تفرش با ۵۰۰ هزار کوک منقوش شده است که در مرکز آن با خط کوفی کلمه «لا اله الا الله» و در طرفین ذکر «اللهم صل علی محمد و آل محمد(ع)» و «یا فاطمه المعصومه» حک شده است.

گفتنی است این دو اثر که برای اولین بار در جهان صنایع دستی خلق شده است، امروز از سوی آستان قدس رضوی به ساحت بی‌مساحت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها تقدیم شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.