حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1951×

مشارکت ۷۰ طلبه بومی چهارمحال و بختیاری در تغسیل جان باختگان کرونا

شناسه : 9609 01 آذر 1399 - 8:55 171 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

نشست بررسی و پیگیری در خصوص تغسیل جان باختگان ناشی از کرونا در حوزه علمیه امامیه شهرستان شهرکرد و در حضور مسؤولین حوزوی و غیر حوزوی استان انجام شد. حجه الاسلام سید محمد احمدی اظهار داشت: دومین نشست برنامه ریزی تغسیل فوت شدگان کرونایی برای انسجام هر چه بیشتر نهادهای مربوطه در حوزه علمیه امامیه […]

پ
پ

نشست بررسی و پیگیری در خصوص تغسیل جان باختگان ناشی از کرونا در حوزه علمیه امامیه شهرستان شهرکرد و در حضور مسؤولین حوزوی و غیر حوزوی استان انجام شد.

حجه الاسلام سید محمد احمدی اظهار داشت: دومین نشست برنامه ریزی تغسیل فوت شدگان کرونایی برای انسجام هر چه بیشتر نهادهای مربوطه در حوزه علمیه امامیه شهرکرد صورت گرفت.

حجه الاسلام احمدی گفت: این نشست در حضور نهادهایی مانند مرکز مدیریت حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری، بسیج طلاب سپاه حضرت قمر بنی هاشم (علیه السلام) استان، جبهه فرهنگی استان، شهرداری، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهرکرد و… صورت پذیرفت.

وی تاکید کرد: از اول شیوع کرونا تا به حال، بیش از ۷۰ طلبه خواهر و برادر مدرسه علمیه استان چهارمحال و بختیاری در مساله تجهیز فوت شدگان کرونایی شرکت کردند.

مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری تصریح کرد:  با مشاوره با نمایندگان ارگان های مسؤول در بحث تجهیز جان باختگان کرونا، قرارشد در پنج شهر استان از جمله شهرکرد، فارسان، لردگان، بروجن و فرخ‌ شهر که بیمارستان مخصوص بیماران کرونایی وجود دارد، جان باختگان بوسیله شهرداری غسل داده شده و سپس به خانواده‌شان تحویل شود و دو نفر از اعضای خانواده در صورت تمایل با رعایت دستورالعمل های بهداشتی حاضر باشند.

حجه الاسلام احمدی گفت: نیز در صورت عدم تامین غسال توسط شهرداری، امر تغسیل توسط طلبه های جهادی صورت می گیرد. طلبه ها به صورت کلی، موظف به نظارت بر رعایت موازین شرعی جهت تغسیل را داشته و در محل دفن اموات، یک نفر از طلبه های جهادی برای اقامه نماز میت و تسلی خاطر به خانواده بیمار حاضر می شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.