حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2095×

یک مسلمان رئیس بنیاد روابط‌ نژادی کانادا شد

شناسه : 8463 27 مهر 1399 - 14:20 141 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

محمد هاشم، از فعالان اجتماعی برجسته و کارگری در تورنتوی کانادا، به سمت ریاست بنیاد روابط نژادی در کانادا انتخاب شده که باید ۵ سال در آن قسمت فعالیت کند. یک مسلمان کانادایی به سمت ریاست بنیاد روابط نژادی در این کشور انتخاب گردید. محمد هاشم که از فعالان اجتماعی برجسته و کارگری در تورنتوی […]

پ
پ

محمد هاشم، از فعالان اجتماعی برجسته و کارگری در تورنتوی کانادا، به سمت ریاست بنیاد روابط نژادی در کانادا انتخاب شده که باید ۵ سال در آن قسمت فعالیت کند.

یک مسلمان کانادایی به سمت ریاست بنیاد روابط نژادی در این کشور انتخاب گردید.

محمد هاشم که از فعالان اجتماعی برجسته و کارگری در تورنتوی کانادا است، اخیرا به سمت مدیریت اجرایی بنیاد روابط  نژادی کانادا انتصاب شده است. منصوب شدن وی برای یک دوره ۵ ساله بوده و از ۱۳ اکتبر سال ۲۰۲۰ شروع می‌شود. وزیر میراث کانادا ، استیون گیلبو، در ۶ اکتبر سال  ۲۰۲۰  به طور رسمی این خبر را اعلام کرده است.

گیلبو در این خصوص اظهار داشت: از منصوب شدن آقای هاشم به سمت مدیریت اجرایی بنیاد روابط نژادی کانادا خوشحالم.

گیلبو اضافه کرد: دانش، تجربه و تخصص هاشم، این قدرت را به او می دهد که بنیاد را به سمت هدف اصلی خود ببرد و این نهاد را به سمت مبارزه با نژاد پرستی در کانادا و رسیدن به عدالت، انصاف، عدالت اجتماعی و تغییر سیستم هدایت کند. تعهد و مسؤولیت پذیری که از او دیده شده برای شمولیت و توانمند سازی جامعه، او را بسیار برای این جایگاه دارای شرایط کرده است.

باید گفت محمد هاشم، یکی از سازمان‌ دهندگاه اصلی شورای کارگری منطقه تورنتو و یورک شایر است. وی همچنین از اعضای هیؤت مدیره شهری و اتحادیه تورنتوی بزرگ است. او از بنیانگذاران بورس جوانان مسلمان و همچنین مشاور بنیانگذار پروگرس تورنتو و شبکه ضد نفرت کانادایی می ‌باشد.

شایان ذکر است «بنیاد روابط نژادی کانادا» ، یک سازمانی است که به منظور از بین بردن نژادپرستی و همه انواع تبعیض در کانادا تشکیل شده است؛ همانگونه که در وب سایت آنها بیان شده است.

بر اساس آمار و ارقام آژانس آماری کانادا، مسلمانان کانادا، رو به رشد ترین مذهبی های این کشور هستند.

با نگاه تاریخی، جمعیت مسلمانان کانادا، در یک دهه گذشته با رشد ۸۲ درصدی مواجه بوده و از حدود ۶۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۱ به بیش از ۱ میلیون نفر در ۲۰۱۱ رسیده است و مسلمانان ۳.۲ درصد کل جمعیت کانادا را به خود اختصاص داده‌اند.  

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.