حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

کتاب «تفسیر قرآن مجید (آیات منتخب) با تأکید بر تفسیر نمونه» منتشر شد

شناسه : 9341 20 آبان 1399 - 7:29 226 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

کتاب «تفسیر قرآن مجید (آیات منتخب) با تأکید بر تفسیر نمونه» به قلم علیرضا کمالی، انتشار یافت. قرآن کریم، آخرین آسمانی است که نازل شده تا با رهنمودها و تفسیر و تبیین نبی گرامی اسلام (صل الله علیه و آله) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) موجب هدایت انسان شود و انسان با […]

پ
پ

کتاب «تفسیر قرآن مجید (آیات منتخب) با تأکید بر تفسیر نمونه» به قلم علیرضا کمالی، انتشار یافت.

قرآن کریم، آخرین آسمانی است که نازل شده تا با رهنمودها و تفسیر و تبیین نبی گرامی اسلام (صل الله علیه و آله) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) موجب هدایت انسان شود و انسان با تمسک به آن، توان این را داشته باشد که از ظلماتی که در آن غوطه ‌ور است، خلاص شود و در راه روشنایی، صراط مستقیم و جاده‌های سلامت واقع شود.

درس «تفسیر موضوعی قرآن کریم» از مصادیق دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها می باشد که به ‌عنوان دو واحد، در برنامه درسی دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی کشور قرار گرفته است.

از زمان تصویب این درس تا به حال، کتب درسی گوناگونی با دید عام و برای تمامی رشته‌ها و با نگاه خاص و تخصصی برای بعضی از رشته‌ های تحصیلی از جانب معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی انتشار یافته است.

کتاب حاضر، به نگارش دکتر علیرضا کمالی در یک مقدمه و ۶ قسمت با عناوین آیات منتخبِ: قرآن‌شناسی، سیمای انسان مؤمن و منافق، ارتباط انسان با خدا، روابط اجتماعی، روابط سیاسی و روابط اقتصادی نوشته شده است.

تلاش نویسنده گرامی در این اثر، بر آن بوده تا با محور قراردادن آیات منتخبی از قرآن کریم در موضوعاتی که بدان اشاره شد ، زمینه آگاهی دانشجویان را با تفسیر فرازهایی از آیات نورانی قرآن کریم با قلمی روان و پرهیز از مباحث تفسیری تخصصی و با تأکید بر تفاسیر المیزان و به خصوص تفسیر نمونه را فراهم نماید.

هر یک از قسمت های این اثر، مشتمل بر ۶ جزء «اهداف رفتاری»، «مقدمه»، «متن اصلی بخش»، «پژوهش و گزارش»، «منابع پژوهش» و «مقاله‌های پیشنهادی برای مطالعه» آمده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.