حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1967×
رئیس پژوهشکده الذریّة النبویّة مطرح کرد:

ویژگی های طلبه موفق

شناسه : 7746 03 مهر 1399 - 15:48 330 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

حجه ‌الاسلام ‌و المسلمین سید منذر حکیم، رئیس مرکز پژوهشی الذریّه النبویّه، با حضور در میان طلبه ها و اساتید حوزه علمیه صالحیه در قزوین بیان کرد: به طلبه ای طلبه موفق می توان اطلاق کرد که دائما در کلاس ها از استاد خود سوال بپرسد و در درس و بحث، بسیار جدی پیگیر باشد و […]

پ
پ

حجه ‌الاسلام ‌و المسلمین سید منذر حکیم، رئیس مرکز پژوهشی الذریّه النبویّه، با حضور در میان طلبه ها و اساتید حوزه علمیه صالحیه در قزوین بیان کرد: به طلبه ای طلبه موفق می توان اطلاق کرد که دائما در کلاس ها از استاد خود سوال بپرسد و در درس و بحث، بسیار جدی پیگیر باشد و در صورتی که این ویژگی ها در یک دانش آموز حوزه مشاهده نشود، برای او ضرر و خسران خواهد بود.

رئیس پژوهشکده الذریّه النبویّه تصریح کرد: یک طلبه باید دقت و عمق علمی خود را افزایش دهد، چون در این هنگام آن طلبه ای که اهل مطالعه باشد، نسبت به مطالبی که استاد سرکلاس درس بیان می کند، فهم درست و دقیق تری خواهد داشت.

وی افزود: یک ضرورت بسیار مهم برای یک طلبه، مطالعه فراوان است و تا وقتی که در مدرسه علمیه در حال تحصیل می باشد باید پژوهش خود را تقویت کند که نتیجه این امر آن است که می تواند مدارج علمی خود را افزایش دهد.

وی در ادامه گفت:  از لوازم مهم تحصیل در مدرسه های علمیه، پیش مطالعه و مباحثه است که توجه و اهتمام جدی به آن، طلبه را به سمت بدست آوردن موفقیت ها بسیار سوق می دهد..

حجه الاسلام منذر حکیم گفت: حال که عنوان طلبه بر دوش ما آمده، باعث شده که وظایف و مسوولیت های زیادی هم به دنبال خود بیاورد که در صورت شناخت صحیح آن، می توان طریق طلبگی را به خوبی طی کرد.

این استاد حوزه تاکید کرد: انسان باید در تمام شؤن زندگی خود، هدفش برایش به وضوح روشن باشد، تا در نیل بدان راه کارهای مناسبی را برگزیند.

 وی تصریح کرد: برای طلبه لازم است که نسبت به استعدادها، توانایی ها، علایق و سلیقه های خود به طور صحیح و واقع بینانه شناخت داشته باشد تا حرکت خود را با توجه و در نظر گرفتن آنها آغاز کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.