حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ 10 صفر 1443 Friday, 17 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

معرفی کتاب رویدادهای تاریخ اسلام

شناسه : 15360 13 مرداد 1400 - 13:10 34 بازدید ارسال توسط :

کتاب رویدادهای تاریخ اسلام ترجمه «احداث التاریخ السلامی بترتیب السنین »است. نویسنده سوری دکتر عبدالسلام ترمانینی تدوین کرده و اطلاعات ارزشمندی را به اختصار در اختیار خواننده قرار می دهد در مقدمه جلد اول و دوم این کتاب به برخی ویژگی ها و کاستی های آن اشاره شده . نویسنده در آغاز جلد نخست کلیاتی […]

پ
پ

کتاب رویدادهای تاریخ اسلام ترجمه «احداث التاریخ السلامی بترتیب السنین »است.

نویسنده سوری دکتر عبدالسلام ترمانینی تدوین کرده و اطلاعات ارزشمندی را به اختصار در اختیار خواننده قرار می دهد در مقدمه جلد اول و دوم این کتاب به برخی ویژگی ها و کاستی های آن اشاره شده . نویسنده در آغاز جلد نخست کلیاتی از تاریخ اسلام را در ۶ محور ذیل عنوان مقدمه‌ای بر سیر حوادث آورده است در محور نخست با عنوان حوادث سده پیش از هجرت ضمن اشاره به تاریخ ایران و روم و عصر جاهلی از تولد به استاد و هجرت پیامبر سخن گفته است رویدادهای عصر پیامبر از هجرت تا وفات دومین عنوان این قسمت است که با اشاره به وضعیت یثرب پیش از هجرت پیامبر به ساختن مسجد توطئه یهودیان و پیمان شکنی و جنگهای آنان با پیامبر صلح حدیبیه نامه های پیامبر و … پرداخته است سومین عنوان مسئله خلافت است جریان سقیفه موضوع بنی هاشم و بنی امیه در برابر حکومت ابوبکر جانشینی عمر و شورای انتخاب عثمان توسط عبدالرحمان بن عوف خلافت امام علی و غیره اشاره شده و در ادامه به خلافت بنی امیه اشاره می کند …..

نویسنده:دکتر عبدالسلام ترمانینی

مترجم:علی اکبر امامی حجتی_مصطفی شفیعی

ناشر:پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.