حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

لزوم استمرار امواج معنوی پیاده ‌روی اربعین توسط طلاب

شناسه : 8298 21 مهر 1399 - 16:23 189 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

دبیر دانش‌ آموختگان حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) شوش دانیال بیان کرد: با در نظر داشتن شرایطی که کرونا ایجاد کرده، نقش طلبه ها بایستی پیش از اربعین و بعد از آن، با ایجاد برنامه‌ های معنوی و فرهنگی، تداعی ‌گر جاده پر معنویت نجف تا کربلا باشد تا ذخیره معنوی عاشقان امام حسین […]

پ
پ

دبیر دانش‌ آموختگان حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) شوش دانیال بیان کرد: با در نظر داشتن شرایطی که کرونا ایجاد کرده، نقش طلبه ها بایستی پیش از اربعین و بعد از آن، با ایجاد برنامه‌ های معنوی و فرهنگی، تداعی ‌گر جاده پر معنویت نجف تا کربلا باشد تا ذخیره معنوی عاشقان امام حسین (علیه السلام) بیش از گذشته ایجاد گردد.

خانم کاوندی، دبیر دانش‌ آموختگان حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) شوش دانیال، با اشاره به نقش طلبه ها در استمرار معنویت اربعین، ابراز کرد: با در نظر داشتن شرایطی که کرونا ایجاد کرده، نقش طلبه ها بایستی پیش از اربعین و بعد از آن، با ایجاد برنامه‌ های معنوی و فرهنگی، تداعی ‌گر جاده پر معنویت نجف تا کربلا باشد تا ذخیره معنوی عاشقان امام حسین (علیه السلام) بیش از گذشته ایجاد گردد.

کاوندی با اشاره به اینکه نقش طلبه ها در استمرار معنویت اربعین سال جاری بیش از قبل بود، افزود: اربعین، موجب قدرت بخشیدن به سبک و زندگی معنوی می شود و هر سال با انجام این مراسم معنوی، امواج معنویت اش، در دنیا گسترش پیدا می کرد و هویت پر افتخار و اقتدار اسلام را به نمایش می گذاشت.

وی تصریح کرد: اولین نقش اربعین، عمق بخشیدن به اخلاق و عقاید معرفتی عاشورایی است و اشخاص در قالب همین ساختار، آماده فرهنگ مهدویت خواهند شد؛ به همین خاطر این فرصت جدایی را باید به ‌عنوان آزمونی غنیمت دانست.

وی در ادامه گفت: ما طلبه ها بایستی مانند حضرت زینب (سلام الله علیها) بیشتر از هرزمانی در این آزمون حرکت کرده و عشق و دلدادگی را در این روزها با قوت بخشیدن به بعد روحانی و معرفتی، به موعود ظهور نزدیک کنیم.

دبیر دانش‌ آموختگان حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) شوش دانیال در پایان اظهار داشت: حوزه  علمیه الزهرا (سلام الله علیها) شوش دانیال، شکر خدا، نقش قابل توجهی در این عرصه داشته و از اوایل ماه محرم با «برگزاری مراسم عزاداری»، «توزیع بسته‌های مؤمنانه بین ۳۵۰ خانوار به ارزش بیش از ۱۴۰ میلیون ریال»، «طبخ یک هزار پرس غذای گرم»، «تهیه البسه و کفش»، «فعالیت روزانه در فضای مجازی» و «تقویت اعتقاد و باورهای مردم از طریق چهره به چهره»، ارائه خدمت به جامعه کرده و در اربعین هم این نقش با روحیه چندبرابر صورت گرفت تا طلیعه ظهور در آینه اربعین فراهم شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.