حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1880×
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مصلحی:

شهید حجازی فعالیت‌های بزرگی در زمینه فکری و معنوی در جبهه‌ی مقاومت داشت

شناسه : 12854 01 اردیبهشت 1400 - 8:40 26 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری رسا حجت الاسلام والمسلمین حیدرعلی مصلحی رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری، ضمن تسلیت عروج سردار شهید حجازی به تبیین مطالبی پیرامون شخصیت ویژه این شهید والامقام پرداخت. وزیر […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری رسا حجت الاسلام والمسلمین حیدرعلی مصلحی رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری، ضمن تسلیت عروج سردار شهید حجازی به تبیین مطالبی پیرامون شخصیت ویژه این شهید والامقام پرداخت.

وزیر سابق اطلاعات کشور ضمن بیان سابقه همکاری خود با این سردار شهید گفت: بنده توفیق داشتم مدت هشت سال زمانی که ایشان فرمانده نیروی مقاومت بسیج بودند، در سمت مسؤول نمایندگی ولی فقیه در این نیرو در خدمت ایشان باشم.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی با اشاره به حضور شهید سردار حجازی در جبهه مقاومت به ویژه لبنان و نیروی قدس، تصریح کرد: ایشان هنگامی که در لبنان بودند، فعالیت های بزرگی را در بعد اطلاعاتی، فکری و معنوی انجام دادند.

وی با بیان اینکه اولویت شهید سردار حجازی، پرداختن به مباحث فکری، اعتقادی و عقبه معنوی و ارزشی مقاومت بود، گفت: ایشان طلبه بودند که به سپاه آمدند و فرمانده شدند؛ نکته مهم در زندگانی این شهید عزیز، عقبه اعتقادی، معنوی و معرفتی ایشان بود، به گونه ای که در هر مجموعه ای قرار می گرفتند، دگرگونی و تحول قابل توجه معنوی و معرفتی رقم می زد و آن مجموعه را در ولایتمداری به اوج می رسانید.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در ادامه با اشاره به خوشحالی رژیم صهیونیستی از شهادت سردار حجازی تأکید کرد: دشمن می پندارد با رفتن حاج قاسم ها و حجازی ها و امثالهم، قضیه مقاومت تمام می شود، در حالی که یکی از ویژگی های این شهیدان بزرگ، پرورش نیرو بوده است؛ دشمن نپندارد با عروج این بزرگان، مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و صهیونیست ها تمام می شود، چون این شهدا تعداد قابل توجهی نیرو پرورش داده و تربیت کرده اند که بعد از آنها مسیر امامت و ولایت را به نحو احسن پیش ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی در خصوص برخی شبهه و احتمال بیوتروریسم در شهادت سردار حجازی بیان کرد: اظهار نظر در این موضوع دشوار است، زیرا باید ابتدا مورد تحقیق و پژوهش قرار بگیرد؛ آنچه روشن است صدمات شیمیایی وارده به شهید سردار حجازی در دوران جنگ تحمیلی است و بیوتروریسم چیزی نیست که به راحتی بتوان آن را پذیرفت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.