حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2095×

شهادت امام حسین (علیه السلام) برای خروج بشریت از ضلالت و جهالت بود

شناسه : 8145 15 مهر 1399 - 11:07 165 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مسؤول حوزه علمیه خان شیراز، ابراز کرد: امام حسین (علیه السلام) به شهادت رسیدند تا بشریت را از ضلالت وجهالت خارج کنند. حجت الاسلام والمسلمین سید شرف الدین ملک حسینی، عضو مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه شنبه در مسجد حاج عباس، ضمن اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی بیان کرد: در حال نزدیک شدن به […]

پ
پ

مسؤول حوزه علمیه خان شیراز، ابراز کرد: امام حسین (علیه السلام) به شهادت رسیدند تا بشریت را از ضلالت وجهالت خارج کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید شرف الدین ملک حسینی، عضو مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه شنبه در مسجد حاج عباس، ضمن اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی بیان کرد: در حال نزدیک شدن به اربعین هستیم و امسال زیارت حضرت اباعبدالله (علیه السلام) به علت شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت تجمع، برای ما توفیق نبود اما دعاگوی شیعیانی هستیم که در عراق و در مسیر امام حسین (علیه السلام) در حرکتند.

حجه الاسلام ملک حسینی با اشاره به اینکه واقعه عاشورا، در زمان محدودی اتفاق افتاد، افزود: واقعه عاشورا در زمان خودش محدود بود اما تمام گستره زمان خود را گرفت، از جهت مساحتی که واقعه در آن اتفاق افتاد، نقطه کوچکی بود اما تمام عالم را در بر گرفت؛ مصیبت ایشان در آسمان و زمین، بزرگترین مصائب و مسائل است.

وی اذعان داشت: هیچ کسی از واقعه عاشورا و حادثه کربلا ساکت نشد. تحلیل هایی مثبت و ناقص در کنار واقعه عاشورا قرار گرفت؛ مضمون یکی از تحلیل ها این است که امام حسین (علیه السلام) از حد خود خارج شد و به شمشیر جدش کشته شد.

وی امام حسین(علیه السلام) و اصحاب حضرت و نیز یزید، پدرش و یارانش را معرفی کرد و گفت: شکی نیست برای قیام به قسط و عدالت، شمشیر لازم بود؛ اقتدار لازم بود و شمشیر هم در دست پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) و انبیا (علیهم السلام) و هم در دست دشمنان پیامبر اکرم قرار گرفت، اما همان شمشیر می تواند انسان را جهنمی یا بهشتی کند.

مسؤول حوزه علمیه خان شیراز، افزود: امام حسین(علیه السلام) شهید شد تا بشریت را از ضلالت و جهالت خارج نماید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.