حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2098×

شاخصه های اخلاق پیامبر را به زبان امروزی در فضای مجازی روشنگری کنیم

شناسه : 8482 28 مهر 1399 - 11:57 182 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

کارشناس و مدرس فضای مجازی اظهار داشت: باید شاخصه ها و مؤلفه های اخلاق پیامبر به زبان امروز در فضای مجازی و رسانه های نوین روشنگری شده و در انتشار آن ها کوشا باشیم. حجه الاسلام محمد رسول بهرامیان ضمن تسلیت روز غمبار ۲۸ صفر، ابراز کرد: تاکید خدای متعال در وصف و تبیین شخصیت […]

پ
پ

کارشناس و مدرس فضای مجازی اظهار داشت: باید شاخصه ها و مؤلفه های اخلاق پیامبر به زبان امروز در فضای مجازی و رسانه های نوین روشنگری شده و در انتشار آن ها کوشا باشیم.

حجه الاسلام محمد رسول بهرامیان ضمن تسلیت روز غمبار ۲۸ صفر، ابراز کرد: تاکید خدای متعال در وصف و تبیین شخصیت عزیز نبی مکرم (صل الله علیه و آله) در قرآن کریم برای خصوص ایشان، بر خُلق عظیم و اخلاق حسنه ایشان است و همین امر نشانگر آن است که در نظر داشتن اخلاقیات، چه میزان در پیشبرد اهداف الهی اهمیت دارد.

حجه الاسلام بهرامیان بیان کرد: با توجهی به سیره و اخلاق فاضله نبی مکرم (صل الله علیه و آله) به خوبی می فهمیم که تاکید بر اخلاق نیکو، محبت و مهربانی و دور ریختن رذایل اخلاقی با اهمیت ترین پیغام حیات تماما با برکت ایشان است که در صورت زدودن رذایل اخلاقی، می شود خود را معطر به فضایل اخلاقی نمود.

کارشناس و مدرس فضای مجازی افزود: تکلیف امروز ما به عنوان یک شیعه و مسلمان، روشنگری مؤلفه ها و شاخصه هایی است که باعث شده نبی مکرم (صل الله علیه و آله) برای همه زمان ها و مکان ها، به عنوان اُسوه حسنه بشریت معرفی شود و در این جهت نیز بایستی به خوبی از ظرفیت ها و ابزارهای نوین از جمله فضای مجازی و شبکه های اجتماعی استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در این میان، نکته قابل توجهی که هست این است که بدانیم اخلاق و مباحث اخلاقی، فقط نباید محدود به اخلاق فردی شود، زیرا اخلاق و امور اخلاقی، دامنه گسترده ای دارد و ابعاد گوناگون خانوادگی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی را در بر می گیرد که در همه این ها شخص نبی مکرم (صل الله علیه و آله) عظیم ترین الگو و اسوه هستند و ما باید به گفتار و رفتار و سیره نورانی حضرت به معنای حقیقی کلمه تأسی کنیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.