حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ 10 صفر 1443 Friday, 17 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

ریشه تمام طلاق ها در عدم رعایت حقوق طرفین است

شناسه : 8055 14 مهر 1399 - 15:08 133 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

در جلسه ای که با بانوان طلبه بافق به شکل تلفیقی (حضوری و مجازی) برگزار شد، «نقش پدر و مادر در تربیت فرزند و اعتلای خانواده» بررسی شد. حجه الاسلام کارگران، با حضور در نشست اخلاقی خانواده که به صورت تلفیقی (حضوری -مجازی) ویژه اساتید و طلاب حوزه خواهران بافق انجام گرفت، را مقدس ترین […]

پ
پ

در جلسه ای که با بانوان طلبه بافق به شکل تلفیقی (حضوری و مجازی) برگزار شد، «نقش پدر و مادر در تربیت فرزند و اعتلای خانواده» بررسی شد.

حجه الاسلام کارگران، با حضور در نشست اخلاقی خانواده که به صورت تلفیقی (حضوری -مجازی) ویژه اساتید و طلاب حوزه خواهران بافق انجام گرفت، را مقدس ترین بنا در اسلام را خانواده برشمرد و اظهار داشت: بنیان خانواده براساس حلیّت پایه گذاری شده و خانواده ای مستحکم است که مرزبندی آن مراعات شود؛ یعنی حقوق زن و مرد و حتی فرزندان در آن پایمال نشود.

وی در ادامه عنوان کرد: اموری توسط خداوند برای هر یک عضو های خانواده واجب شده چه زن و چه مرد که اگر یک خانواده برای تربیت فرزند خود کوتاهی کند، باعث ضرر و زیان به خانواده می شود.

حجه الاسلام کارگران در ادامه افزود: ریشه طلاق ها و اختلافات و نزاع ها، به این بازگشت می کند که هر کدام از زوحین بعد از عقد، عامل به تعهدات خود نیستند و این از عدم آگاهی یا عدم مراعات حقوق زوجین ناشی می شود.

این استاد حوزه ضمن اشاره به اینکه اگر والدین قصد این را داشته باشند که نقش خود را خوب ایفا کنند، باید به تعهدات خود، قبل از فرزنددار شدن عامل باشند، تاکید کرد: امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند: «خدای سبحان بزرگ ترین اجر را به والدینی هدیه می کند که از زیر بار تربیت فرزند بیرون آمده باشند و این عمل، والاتر و با فضیلت تر نسبت به نماز و جهاد می باشد».

حجه الاسلام کارگران در پایان با تأکید بر حفظ حریم خانواده، به نقشه های شوم دشمن در راستای بی ارزش نمودن زن در مقام مادر خانواده اشاره داشت و از بانوان درخواست کرد در راستای اعتلای ارزش زن و مادر خانواده هر چه بیشتر بکوشند تا از دست هجمه های دشمن در امنیت باشند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.