حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1880×

دست داشتن مقامات آمریکایی در حوادث اخیر اردن

شناسه : 12629 24 فروردین 1400 - 8:59 55 بازدید ارسال توسط :

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از شفقنا، حمد بن جاسم آل ثانی نخست وزیر سابق قطر پیرامون رخدادهای اخیر اردن و تشریح عوامل پشت پرده آن توضیحاتی ارائه داد. حمد بن جاسم در توییتر نوشت: آنچه اخیراً در اردن رخ داد، از مدتها قبل توسط برخی از مقامات […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از شفقنا، حمد بن جاسم آل ثانی نخست وزیر سابق قطر پیرامون رخدادهای اخیر اردن و تشریح عوامل پشت پرده آن توضیحاتی ارائه داد.

حمد بن جاسم در توییتر نوشت: آنچه اخیراً در اردن رخ داد، از مدتها قبل توسط برخی از مقامات دولت سابق آمریکا و یکی از کشورهای منطقه به هدف تغییر رژیم کنونی اردن تحت رهبری عبدالله دوم برنامه ریزی شده بود.

وی در ادامه افزود: علت اصلی تلاش‌های ناکام، ایستادگی عبدالله دوم در برابر هرگونه عادی سازی روابط به ضرر آرمان فلسطین و آن چیزی است که پیمان ابراهیم خوانده می‌شود. چنین موضوعی مانعی در برابر آن نقشه‌ها بود.

نخست وزیر سابق قطر با اشاره به اهمیت ثبات اردن برای شورای همکاری، بیان کرد: ثبات دولت در اردن و حتی حمایت از آن واجب است زیرا ما به ثبات و اعتبار بیشتری در منطقه و در راستای خدمت به منافعمان نیاز داریم.

توافقات ابراهیم یا پیمان ابراهیم، بیانیه مشترک اسرائیل، امارات متحده عربی و ایالات متحده بود که در ۱۳ اوت ۲۰۲۰ منعقد شد و از این واژه همچنین برای اشاره کلی به توافق‌نامه‌های صلح به ترتیب توافقنامه صلح اسرائیل-امارات متحده عربی و توافق‌نامه عادی سازی روابط بحرین – اسرائیل استفاده شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.