حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ 10 صفر 1443 Friday, 17 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

درخواست ثبت سالروز ولادت پیامبر (ص) بعنوان روز جهانی رحمت

شناسه : 8557 28 مهر 1399 - 13:29 279 بازدید ارسال توسط : منبع : شیعه نیوز

جمعی از مسلمانان پاکستان، درخواست کردند که روز ولادت رسول گرامی اسلام (صل الله علیه و آله) بعنوان روز جهانی رحمت نام گذاری شود. مسلمانان در تمامی دنیا، ماه ربیع الاول را به علت آنکه سالروز ولادت نبی گرامی اسلام (صل الله علیه و آله) در آن واقع شده است را جشن گرفته و مردم […]

پ
پ

جمعی از مسلمانان پاکستان، درخواست کردند که روز ولادت رسول گرامی اسلام (صل الله علیه و آله) بعنوان روز جهانی رحمت نام گذاری شود.

مسلمانان در تمامی دنیا، ماه ربیع الاول را به علت آنکه سالروز ولادت نبی گرامی اسلام (صل الله علیه و آله) در آن واقع شده است را جشن گرفته و مردم عالم را از سیره و آموزه های ایشان مطلع می نمایند.

در پاکستان، جمعی از مسلمانان در شهر حیدرآباد، در حال آماده سازی و امضای طوماری اند تا روز ولادت حضرت محمد (صل الله علیه و آله و سلم) بعنوان «روز رحمت» نام گذاری شود.

هدف از این طرح که از جانب «سید عبدالله طارق» و عده ای دیگر کلید خورده، این است که تصورات نادرست در خصوص اسلام و سوء تفاهم ‌هایی که خیلی از غیر مسلمانان نسبت به پیامبر اسلام دارند را تغییر دهد.

در این طومار آمده است که «روز جهانی رحمت» الهام‌بخش مردم خواهد بود تا در این روز حداقل یک فعالیت خیرخواهانه از روی همدلی، رحمت، خیرخواهی، عشق یا مراقبت نسبت به موجودات زنده را به روش خود به صورت جمعی یا فردی انجام دهند.

علاوه بر این، مبتکران امید دارند که مسلمانان موفق شوند عمیق ‌ترین ارادت خود را نسبت به پیامبر رحمت نشان دهند و نام او را با عشق، عطوفت و مهربانی پیوند دهند؛ خصوصیاتی که از صفات برجسته ایشان بود.

روز ولادت حضرت محمد (صل الله علیه و آله) از بزرگترین اعیاد اسلامی در تمامی دنیاست و مسلمانان به خصوص در کشور های اسلامی و غیر اسلامی، با برگزاری مراسم گوناگون مانند راه ‌اندازی دکه‌ های فروش کتب اسلامی، پخش بروشور، فروش البسه اسلامی، سجاده و دیگر محصولات اسلامی، این روز را جشن می‌گیرند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.