حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1880×

خطر افزایش فشار خون برای کودکان

شناسه : 12890 02 اردیبهشت 1400 - 11:22 32 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد کودکانی که مورد جراحی‌ ترمیم قلب قرار می‌گیرند در معرض افزایش فشار خون هستند. محققان در پژوهش‌های خود دریافتند، کودکانی که جراحی ترمیم قلب انجام داده‌اند در مقایسه با جمعیت عمومی، در مقایسه با بزرگسالان […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد کودکانی که مورد جراحی‌ ترمیم قلب قرار می‌گیرند در معرض افزایش فشار خون هستند.

محققان در پژوهش‌های خود دریافتند، کودکانی که جراحی ترمیم قلب انجام داده‌اند در مقایسه با جمعیت عمومی، در مقایسه با بزرگسالان ۱۳ برابر بیشتر در معرض خطر افزایش فشار خون و فشار خون بالا هستند.یافته‌های یک مطالعه جدید که در مجله JAMA Network Open منتشر شده نشان داد که اگرچه جراحی برای اصلاح بیماری مادرزادی قلب (CHD) طی ۱۰ سال پس از تولد ممکن است قلب را به عملکرد سالم بازگرداند، اما ممکن است در عرض چند ماه  یا سال‌ها پس از جراحی با افزایش خطر فشار خون بالا همراه باشد.

نقص مادرزادی قلبی ( CHD )، همچنین به عنوان آنومالی قلبی مادرزادی یا بیماری قلبی مادرزادی شناخته می‌شود، مشکلی در ساختار قلب است که از همان بدو تولد وجود دارد و مداخلات جراحی موفق معمولاً قبل از ۲ سالگی انجام می‌شود ؛ با این حال، خطرات خاص و پیامدهای منفی طولانی مدت از جمله فشار خون بالا اساساً برای این امر ناشناخته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.