حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

تناقضی میان زیارت و حفاظت از جان نیست

شناسه : 8208 19 مهر 1399 - 17:13 193 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

رئیس دفتر آیت الله العظمی نجفی از مراجع تقلید نجف اشرف، بر اهمیت زیارت و رعایت دستور العمل ها برای پیشگیری تاکید کرد و عنوان کرد: تناقضی بین زیارت رفتن و محافظت انسان از خود و به خطر نیانداختن نیست. حجه الاسلام و المسلمین نجفی، رئیس دفتر آیت الله العظمی نجفی اظهار داشت: با اینکه […]

پ
پ

رئیس دفتر آیت الله العظمی نجفی از مراجع تقلید نجف اشرف، بر اهمیت زیارت و رعایت دستور العمل ها برای پیشگیری تاکید کرد و عنوان کرد: تناقضی بین زیارت رفتن و محافظت انسان از خود و به خطر نیانداختن نیست.

حجه الاسلام و المسلمین نجفی، رئیس دفتر آیت الله العظمی نجفی اظهار داشت: با اینکه ۱۷ روز از شروع پیاده روی اربعین گذشته اما همچنان میزان مبتلایان به کرونا همان میانگین قبل است و تعداد افراد بهبود یافته، رو به افزایش است.

وی ابراز کرد: این زیارت ها امری است که معصومین (علیهم السلام) مشوق آن بوده اند و نیز یک توصیه هست با این مضمون که انسان تا وقتی که مجبور نشده، خود را در معرض خطر نیندازد. پس هیچ تناقضی بین زیارت و جلوگیری از ویروس نیست و می شود انسان به زیارت برود و همچنین مراقب خود باشد. با این حال که مردم به کرامت اهل بیت (علیهم السلام) معتقد هستند، محتاط بودن و هوشیار بودن لازم است. امّا توصیه آیت الله نجفی، رعایت و پایبند بودن به دستورالعمل هایی است که کارشناسان جهت پیشگیری از بیماری بیان کرده اند.

فرزند آیت الله بشیر نجفی در ادامه گفت: مردم دعوت به زیارت شده اند و در حد توان خود، قوانین بهداشتی را رعایت می کنند. با اینکه ۱۷ روز از شروع پیاده روی اربعین گذشته اما همچنان میزان مبتلایان به کرونا همان میانگین قبل است و تعداد افراد بهبود یافته، رو به افزایش است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.