حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1880×

تجمع پیروان ادیان مختلف در یکی از مساجد قره‌باغ

شناسه : 12729 28 فروردین 1400 - 8:33 54 بازدید ارسال توسط : منبع : شبستان

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری شبستان، یکی از مساجد در شهر «آقدام» واقع در منطقه «قره باغ» آذربایجان میزبان یک هیئت چند ادیانی شامل رهبران مذهبی مسیحی، مسلمان و یهودی این کشور بود. شیخ الاسلام الله شکر پاشازاده گفت: این نیایش گواهی دهنده همزیستی مذهبی ، […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از خبرگزاری شبستان، یکی از مساجد در شهر «آقدام» واقع در منطقه «قره باغ» آذربایجان میزبان یک هیئت چند ادیانی شامل رهبران مذهبی مسیحی، مسلمان و یهودی این کشور بود.

شیخ الاسلام الله شکر پاشازاده گفت: این نیایش گواهی دهنده همزیستی مذهبی ، مدارا ، گفتگوی بین دینی و روابط بین اعضای تمام مذاهب در آذربایجان بود. آذربایجانی ها همیشه با احترام با ملت های دیگر از جمله ارامنه رفتار کرده اند، با این وجود طی سه دهه اشغال منطقه قره باغ، آنها میراث دینی آذربایجان را از بین بردند.

لازم به ذکر است طی سالهای اشغال، نیروهای مسلح ارمنستان ۶۳ مورد از ۶۷ مسجد واقع در منطقه قره باغ آذربایجان را به طور کامل تخریب کردند. نیروهای مسلح ارمنستان در سال ۱۹۹۳ در جریان جنگ اول قره باغ این شهر را تصرف و با خاک یکسان کردند. مسجد شهر اقدام در میان مساجدی است که تا حدی از این تخریب ها در امان مانده است .

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.