حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

برگزار شدن ۱۰ دوره آزمون شفاهی در حوزه یزد

شناسه : 8040 14 مهر 1399 - 11:18 157 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد، از برگزاری ۱۰ دوره آزمون شفاهی در سال تحصیلی گذشته خبر داد. حجه الاسلام سید عباس حسینی پور، معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد، در حاشیه مراسم برگزاری اولین دوره آزمون شفاهی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، از برگزاری آزمون های شفاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد. حجه الاسلام […]

پ
پ

معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد، از برگزاری ۱۰ دوره آزمون شفاهی در سال تحصیلی گذشته خبر داد.

حجه الاسلام سید عباس حسینی پور، معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد، در حاشیه مراسم برگزاری اولین دوره آزمون شفاهی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، از برگزاری آزمون های شفاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

حجه الاسلام حسینی پور اظهار داشت: طلبه های متعددی جهت شرکت در آزمون شفاهی ثبت نام کرده و برخی از ایشان احتیاج مبرم به نمرات شفاهی دارند و از طرفی هم مراعات دستورالعمل های بهداشتی بر همه لزوم دارد، به همین دلیل معاونت آموزش با برنامه ریزی و تقسیم بندی طلبه ها به گروه های متعدد، اقدام به برگزاری آزمون در سال تحصیلی جدید نموده و در هر ساعت حداکثر ۵ نفر از طلاب در محل برگزاری آزمون شرکت دارند.

وی افزود: در اولین آزمون شفاهی سال تحصیلی جدید، ۱۶ نفر از طلاب در ۲۹ آزمون با حضور حجج اسلام چاوشیان و میرزابابایی مشارکت داشتند.

وی در رابطه با امتحان های سال تحصیلی گذشته، بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته، ۱۰ دوره آزمون شفاهی توسط معاونت آموزش استان با حضور ۲۳۳ طلبه و ۴۲۱ آزمون، برگزار شده است.

دبیر شورای آموزش حوزه علمیه استان یزد در پایان در رابطه شرایط و تعداد شرکت در آزمون شفاهی، تصریح کرد: طلبه ها در زمان تحصیل، در سطح ۱ تا ۳ باید در ۴ مقطع، برای ارزشیابی علمی در امتحان شفاهی مشارکت داشته باشند. بعد از تمام کردن دوره ۳ ساله ادبیات و قبول شدن در امتحان های کتبی، باید در امتحان ادبیات و تجوید شرکت داشته و بعد از تمام کردن دوره ۳ ساله فقه و اصول و قبول شدن در امتحان های کتبی باید در امتحان شفاهی فقه و اصول مشارکت داشته باشند. همچنین در سطح ۲ و ۳ بعد از تمام کردن فقه و اصول نیمه استدلالی، طلبه ها در پایه های ۸ و ۱۰ برای ارزشیابی علمی در امتحان علمی مشارکت می کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.