حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ 21 ذو الحجة 1442 Friday, 30 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2009×
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم:

اوضاع بحرین به لحاظ سیاسی و حقوقی بسیار وخیم است

شناسه : 12846 01 اردیبهشت 1400 - 8:36 66 بازدید ارسال توسط : منبع : شفقنا

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از شفقنا آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین بیانیه‌ای پیرامون جنبش مردم این کشور علیه رژیم حاکم صادر کرد. در این بیانیه آمده است: با توجه به اینکه مردم انگیزه‌ای برای توقف جنبش اعتراضی خود نمی‌یابند وسیاست سرکوب، دیکتاتوری و به حاشیه […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی به نقل از شفقنا آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین بیانیه‌ای پیرامون جنبش مردم این کشور علیه رژیم حاکم صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: با توجه به اینکه مردم انگیزه‌ای برای توقف جنبش اعتراضی خود نمی‌یابند وسیاست سرکوب، دیکتاتوری و به حاشیه راندن مردم توسط حکومت در حال افزایش است، به مسیر جنبش اعتراضی ادامه می‌دهند اگرچه برای آن هزینه دهند.

وی گفت: تنها راه خروج از وضعیت موجود توافق حکومت با مخالفان برای تعیین قانون اساسی جدید و ایجاد نهادهای مبتنی بر آن برای صیانت از حقوق شهروندان است و باید جایگاه حاکمیتی مردم در سیاست کشورشان به رسمیت شناخته شود. این اصلاحات باید در جهت رضایت مردم باشد و در آن قدرت، عزت، آسایش، امنیت و منفعت برای همه وجود داشته باشد.

آیت الله قاسم افزوده است: اوضاع بحرین به لحاظ سیاسی و حقوقی بسیار وخیم است و پیامدهای خطرناکی برای مردم و حکومت دارد. اینکه زندان‌ها مملو از مردم کشور باشد، فایده‌ای ندارد و حتی به نفع هدف سیاسی ناعادلانه‌‌ی حکومت نیز نخواهد بود.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اوضاع زندان‌ها آمده است: وضعیت زندان‌ها عامل تشدید اعتراضات و برافروخته شدن احساسات خشم مردم بحرین است و اگر هدف از شلوغ کردن زندان‌ها با هزاران آزاده، تبدیل کردن مسأله از مطالبه حقوق سیاسی و مدنی به مطالبه آزادی زندانیان است، فریادهای زندانیان آزاده از داخل زندان در مطالبه حقوق ملت دلیل قاطع شکست این توطئه است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.