حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1951×

انتقاد امام جمعه کاشان از وضع عفاف و حجاب/ منتظر روزهای تلخ تر باشید

شناسه : 8007 11 مهر 1399 - 14:42 208 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن انتقاد از اوضاع حجاب و عفاف، اذعان داشت: در صورت غریب ماندن امر به معروف و نهی از منکر، باید انتظار روزهای تلخ تر را کشید. آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در کاشان، در جلسه ای با مدیریت مدرسه علمیه کاشان و شورای امربه معروف و نهی […]

پ
پ

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن انتقاد از اوضاع حجاب و عفاف، اذعان داشت: در صورت غریب ماندن امر به معروف و نهی از منکر، باید انتظار روزهای تلخ تر را کشید.

آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در کاشان، در جلسه ای با مدیریت مدرسه علمیه کاشان و شورای امربه معروف و نهی از منکر بانوان کاشان که در حسینیه حضرت علی اکبر (علیه السلام) در این شهر برگزار شد، ابراز کرد: میزان درک، عزم و اراده، ارزشمندی هر انسانی را می رساند.

آیت الله سلیمانی، با با اشاره به اینکه پیغامبر گرامی اسلام پیش از مطالبه گری، ابتدا گنجایش وجودی خود و خانواده شان را سنجیدند، افزود: با الگو گرفتن از نبی مکرم اسلام (صلوات الله علیه و آله)، پیش از آنکه قصد کنیم در زمینه عفاف و حجاب مطالبه گری داشته باشیم، ابتدا باید گنجایش خود را روی هم ریخته و نگاه کنیم که چه چیزی از ما بر می آید.

وی در ادامه گفت: برای نهادینه کردن حجاب و عفاف در جامعه، ابتدا باید دختر خودمان را محجبه و چادری کنیم.

وی تصریح کرد: خیلی خانم ها را در سطح جامعه نظاره می کنیم که یک دختر مانتویی بد حجاب همراه او راه می رود و یا فرزند یک خانواده متدین وقتی وارد دانشگاه می شود، کم کم از سنگینی حجابش کاسته می شود.

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن تاکید بر توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه، بیان کرد: همانگونه که برای ورود به دانشگاه، دانشجوها برای بیماری کرونا کنترل می شوند، به همان صورت هم عفاف و حجاب ایشان کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع عفاف و حجاب نیازمند یک همت همگانی است افزود: وقتی بنا را بر این گذاشته باشیم که امر به معروف و نهی از منکر غریب بماند، قطعا باید انتظار روزهای تلخ تر را داشته باشیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.