حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2095×

امسال مراسم استقبال نمادین از ورود کریمه اهل بیت (س) به قم برگزار نشود

شناسه : 9298 19 آبان 1399 - 9:40 160 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

توصیه می‌ گردد در سال جاری جهت محافظت از سلامت جامعه، مراسم استقبال نمادین برگزار نشود و تمام اشخاص با بیان فضائل حضرت معصومه (سلام‌ الله علیها) در اجتماع های خانوادگی و شبکه‌ های مجازی این روز را گرامی بدارند. آیه الله سعیدی،تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) با ارسال پیامی علاوه […]

پ
پ

توصیه می‌ گردد در سال جاری جهت محافظت از سلامت جامعه، مراسم استقبال نمادین برگزار نشود و تمام اشخاص با بیان فضائل حضرت معصومه (سلام‌ الله علیها) در اجتماع های خانوادگی و شبکه‌ های مجازی این روز را گرامی بدارند.

آیه الله سعیدی،تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) با ارسال پیامی علاوه بر تقدیر از زحمات مردم قم در اجرای مراسم استقبال نمادین از حضرت معصومه (سلام ‌الله علیها) طی سال‌ های پیشین، توصیه کرد تا امسال به جهت جلوگیری از شیوع کرونا، از اجرای مراسم استقبال از کاروان نمادین ورود کریمه اهل بیت معصومه (سلام الله علیها) به قم صرف نظر نمایند.

 متن پیام ارسالی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر قم مکانی مقدس است و مکانتش را مدیون مفاخریست که در آن سکونت داشته و یا آرمیده اند. به یقین می‌توان گفت نقطه عطف تاریخ چند هزار ساله این سرزمین، روز ورود پر خیر و برکت بانوی کرامت و حضور ۱۷ روزه‌ی ایشان در این شهرمقدس بوده که این مکان را تا ابد بیت النور نمود. آن روز که مردم قم با کمال معرفت به استقبال از آن وجود نورانی شتافتند و این شهر، یکپارچه سلام بر آن دختر پاک و مکرم پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله گردید. بی شک این استقبال پر شور و این معرفت ستودنی تا ابد مهم‌ترین نماد هویت اجتماعی این مردم همیشه ولایتمدار تلقی میگردد که ان‌شاءالله زمینه سازان ظهور هستند و در روایات عدیده از ایشان به نیکی یاد شده است.

در اقدامی ارزشمند سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به قم به عنوان روز قم شناخته شده است تا این هویت ارزشمند در گذر زمان مغفول واقع نشود و این افتخار بزرگ در یادها کم‌رنگ نگردد.

به لطف خداوند متعال نیز سال‌هاست که مردم خوش ذوق و قریحه شهر قم در این روز به صورت خود جوش، مراسم استقبال نمادین از حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را برگزار می کنند که در این فرصت از تمام کسانی که برای برگزاری هرچه پر شورتر این مراسم تلاش می‌کردند صمیمانه قدردانی می‌کنیم.

این روزها تمام کشور در تلاش است تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از داغ‌دار شدن خانواده‌ها بیشتر جلوگیری کنند و مردم متدین قم که همواره در امور فرهنگی و اجتماعی پیش‌قدم و گوش به فرمان امر مقام معظم رهبری مدظله العالی بوده و هستند به همین علت توصیه می‌شود در راستای حفظ سلامت جامعه، مراسم استقبال نمادین امسال برگزار نشود و همه افراد با بیان فضائل حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در جمع‌های خانوادگی و شبکه‌های مجازی این روز را گرامی دارند.

سید محمد سعیدی
نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (سلام الله علیها)

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.