حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 Monday, 1 March , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1731×

اینفوگرافی / نکاتی پیرامون یادداشت برداری / قسمت پنجم

شناسه : 6293 13 مرداد 1399 - 12:31 459 بازدید ارسال توسط : منبع : معاونت پژوهش

تثبیت مطالب در ذهن وقتی انسان در هنگام آموزش شروع به یادداشت نکات مهم علمی می کند همزمان تمام حواس با یکدیگر هماهنگ شده و به طور مشترک در فرآیند یادداشت‌برداری شرکت می‌کنند.. ..گوش می شنود، ذهن نکات مهم و غیر مهم را از هم تشخیص می‌دهد و به دست فرمان می‌دهد تا مطالب مهم […]

پ
پ

تثبیت مطالب در ذهن

وقتی انسان در هنگام آموزش شروع به یادداشت نکات مهم علمی می کند همزمان تمام حواس با یکدیگر هماهنگ شده و به طور مشترک در فرآیند یادداشت‌برداری شرکت می‌کنند..

..گوش می شنود، ذهن نکات مهم و غیر مهم را از هم تشخیص می‌دهد و به دست فرمان می‌دهد تا مطالب مهم را بنویسد، دست می نویسد و چشم آنچه را که نوشته می شود، می بیند و تصویر آن را دوباره به ذهن می فرستد، ضمن آنکه اگر بعد از خروج از کلاس و گذشت زمان برای انسان نسبت به آموخته ها شک و تردیدی پیش آید و یا دچار فراموشی شود با یک نگاه به یادداشت ها اطلاعات دوباره بازیابی شده و تکرار این عمل بیش از پیش به تثبیت مطالب در ذهن کمک می کند مجموع این فرآیند بهترین روش برای مرور و تثبیت مطالب در ذهن است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.