حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1801×

اینفوگرافی / نکاتی پیرامون یادداشت برداری / قسمت دوم

شناسه : 5725 19 تیر 1399 - 19:57 779 بازدید ارسال توسط : منبع : معاونت پژوهش

بسیاری اوقات، انسان مطالب سودمندی می‌شنود و می‌خواند، ولی چون یادداشت نمی‌کند به مرور زمان از یاد می‌رود و این خسارتی جبران ناپذیر است. یادداشت برداری هنگام مطالعه یا پس از آن همچنین یکی از راه ها و شیوه هایی است که مطالعات انسان را مفیدتر می‌سازد و فرصت صرف شده را برای مطالعه را […]

پ
پ

بسیاری اوقات، انسان مطالب سودمندی می‌شنود و می‌خواند، ولی چون یادداشت نمی‌کند به مرور زمان از یاد می‌رود و این خسارتی جبران ناپذیر است.

یادداشت برداری هنگام مطالعه یا پس از آن همچنین یکی از راه ها و شیوه هایی است که مطالعات انسان را مفیدتر می‌سازد و فرصت صرف شده را برای مطالعه را بارور می گرداند.

به تعبیر دیگر یادداشت برداری خود نوعی از مطالعه به شمار می‌رود این ذخیره سازی دانسته ها برای بهره برداری های بعدی باید روی اصول و روش هایی باشد که بیشترین کارایی و فایده را داشته باشد.

یادداشت‌ها یا به همان صورت موجود مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد یا به صورت فیش های تحقیقاتی و مواد خام مبنای طرح عظیم قرار می‌گیرد و اطلاعات موجود در آنها برای تدوین یک اثر یا تهیه گزارش استفاده می شود

ادامه دارد ان شاء الله…

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.