حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹ 3 صفر 1442 Sunday, 20 September , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 973×
در گفت و گو به مناسبت روز جهانی قدس

مسؤولان کشور و آزادی خواهان جهان باید در جبهه مقدم حمایت از فلسطین باشند

شناسه : 4862 03 خرداد 1399 - 2:42 186 بازدید ارسال توسط : منبع : رسا

به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله ” محمد باقر تحریری ” تولیت معظم حوزه علمیه مروی، در گفت و گویی به مناسبت روز جهانی قدس به ایراد بیاناتی پیرامون موضوع قدس پرداختند و و روز جهانی قدس را شاهکار امام خمینی (ره) نامیدند. ایشان بنا و بنیان اولیه جمهوری اسلامی را به دوران رسول […]

پ
پ

به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله ” محمد باقر تحریری ” تولیت معظم حوزه علمیه مروی، در گفت و گویی به مناسبت روز جهانی قدس به ایراد بیاناتی پیرامون موضوع قدس پرداختند و و روز جهانی قدس را شاهکار امام خمینی (ره) نامیدند.

ایشان بنا و بنیان اولیه جمهوری اسلامی را به دوران رسول اکرم(ص) و بر اساس ولابت امامان معصوم(ع) دانستند و حمایت از مظلوم را اولویت جمهوری اسلامی ایران بیان کردند.

حمایت از مظلوم، اولویت جمهوری اسلامی ایران

ایشان اضافه کردند: متأسفانه حکومت مبتنی بر دین جز در محدوده ای خاص زمانی و آن‌هم در زمان حیات رسول الله(ص) و امیرالمومنین(ع) ایجاد نشد، البته منظور از حکومت دینی حکومتی است که مردم دین را از طرف خداوند متعال بپذیرند و در تمامی شؤون زندگی به اوامر اسلام و حاکمان الهی ملتزم باشند.

آیت‌الله تحریری ضمن بیان اینکه امام خمینی پس از گذشت قرون متمادی موفق شدند حکومت اسلامی را در قالب جمهوری اسلامی زنده کنند، اظهار داشت: هدف امام این بود که بار دیگر حکومت اسلامی مانند همان صدر اول اسلام تجدید حیات کند و مجد و عظمت از دست‌ رفته مسلمانان اعاده شود و معاندین دین از صفحه روزگار محو شوند زیرا می‌دانستند که ارزش‌های اسلام در سایه عمل به احکام و اوامر دین زنده می‌شود.

تولیت حوزه علمیه مروی با بیان این موضوع که اساس حکومت اسلامی حاکمیت مطلق الهی است، عنوان داشت: عالمان در شفاف سازی و ابلاغ معارف دین به نسل‌های بعدی بسیارمتحمل زحمت شدند و امام راحل در برهه‌ای از زمان موفق شدند حکومت اسلامی و ولایت‌فقیه را در پرتوی ولایت ائمه اطهار(ع) زنده کنند.

ایشان ضمن بیان اینکه امام خمینی(ره) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به چند مساله توجه خاص داشتند، عنوان داشت: نخست اینکه بیت‌المقدس قبله اول مسلمین بود و دوم اینکه مردم مظلوم فلسطین صاحب اصلی فلسطین بودند که توسط جنایتکاران غاصب صهیونیستی غصب و آوارگی را به این ملت مظلوم تحمیل کرده بودند بر اساس همین امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه رمضان را تحت عنوان روز جهانی قدس نام‌ نهادند.

روز جهانی قدس، روز احیای اسلام

تولیت حوزه علمیه مروی با اشاره به معرفی روز قدس به عنوان روز احیای اسلام در سرزمین فلسطین توسط امام خمینی(ره)، بیان داشتند: ایشان فرمودند اگر قدس احیا شود اسلام احیاشده است؛ امام راحل با این حرکت در مقابل زیاده‌خواهی قدرت‌های جهانی سابق چون انگلیس و قدرت مستکبر فعلی یعنی آمریکای صهیونیسم ایستادند.

ایشان ضمن بیان اینکه اگر مسلمین روز جهانی قدس را در مسیر نیل به ماهیت حکومت دینی احیا کنند آن ها شاهد مجد و عظمت جامعه های اسلامی خواهند بود، فرمودند روز قدس یک جرقه برای از بین رفتن ظالمان مستکبر و صهیونیسم است.

آیت‌الله تحریری به نقش رهبر انقلاب در حمایت از فلسطین، گفت: مقام معظم رهبری نیز پس از سه دهه که سکان ولایت را بر عهده ‌گرفته اند در شدید ترین و سخت ترین شرایط نافذترین کلام و عملکرد را در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی اتخاذ کردند و فرمودند مساله قدس باید احیا شود.

تولیت حوزه علمیه مروی در ادامه افزود: امروز مشاهده می کنیم که زنده نگاه‌داشتن روز جهانی قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین در همه نقاط جهان به وسیله مسلمانان و حتی مستضعفان یهودی صورت می گیرد و این اقدام و حرکت طلیعه حکومت جهانی اسلام در معیت امام زمان(عج) می باشد؛ بر این اساس بایستی همه مسلمانان تمامی مسلمین خصوصا شیعیان که مدافع حکومت دینی و جمهوری اسلامی می باشند به هر شکل که امکان دارد مدافع مساله فلسطین و قدس باشند.

دفاع از قدس، دفاع از اسلام است

ایشان ضمن تأکید بر این موضوع که دفاع از قدس در اصل دفاع از اسلام است، عنوان کردند: صحیح است که روز جهانی قدس بنابر ظاهر دفاع از سرزمین است اما اساس مساله دفاع از حاکمیت اسلام می باشد و سرزمین بهانه‌ای است تا جهانیان آگاه باشند که اسرائیل جنایتکار در حال اطفاء ندای مسلمانانی است که مدافع حاکمیت و سرزمین خودشان هستند.

حضرت آیت‌الله تحریری با اشاره به وضعیت موجود، ادامه داد: امروز با توجه به وضعیتی که به وجود آمده، مساله حمایت از فلسطین به شکل‌های مختلف در فضای مجازی با برپایی سمینارها، همایش‌ها و دیگر برنامه‌ها صورت می پذیرد.

مسؤولان جمهوری اسلامی ایران باید در جبهه مقدم حمایت از مساله فلسطین باشند

وی با تأکید بر اینکه دولت‌ها و سیاستمداران ایران و سایر کشورها باید از مساله فلسطین حمایت کنند، عنوان داشت: امروز سیاستمداران جهان و جوامع اسلامی به هر صورت و به هر نحوی که امکان دارد از جبهه و محور مقاومت حمایت کنند خصوصا سیاستمداران جمهوری اسلامی ایران که در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی و سلطه آمریکا هستند بایستی به نحو فوق العاده ای از محور مقاومت در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و فلسطین حمایت کنند.

آیت الله تحریری ضمن تاکید بر لزوم شکستن سلطه آمریکا و اسرائیل در منطقه گفتند این موضوع به وسیله استقامت جمهوری اسلامی ایران و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری به اندازه زیادی صورت گرفته ولی وقوع کامل آن مستلزم تقویت جمهوری اسلامی و محور مقاومت می باشد.

ایشان افزودند: امامین انقلاب مکرر در فرمایشاتشان به استقلال اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشورهای اسلامی تأکید کرده اند چرا که در صورتی که این استقلال واقع نشود موضوع قدس به نتیجه واقعی خود نخواهد رسید.

ایشان در آخر بیان داشتند: بر این اساس نتیجه احیای روز جهانی قدس در حقیقت حمایت از استقلال مسلمانان در جنبه حاکمیتی و مسائل اقتصادی و دیگر موضوعات است. بنابر این بر مسلمین دنیا واجب است در این مسیر سعی و تلاش کنند و به هر شکلی که امکان دارد این استقلال برای مردم مظلوم فلسطین مهیا و زمینه نابودی اسرائیل به وجود آید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.