حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1721×
معرفی مساجد جهان؛

مسجد «النور» ،میان مذهبی ترین محل عبادی در شهر هامبورگ آلمان افتتاح شد.

شناسه : 6504 20 مرداد 1399 - 9:14 144 بازدید ارسال توسط : منبع : شبستان

گروه جهان اسلام: مسجد «النور» را که در شهر هامبورگ آلمان واقع است که در ابتدا کلیسای «کاپرناوم» نام داشت و قریب به دو سال قبل تغییر یافته و به مسجد مسلمانان تبدیل گردید. سرپرستان این مسجد آن را محلی برای ترکیب و همدلی اقشار مختلف با یکدیگر می داند که همدلی میان اقشار در […]

پ
پ

گروه جهان اسلام: مسجد «النور» را که در شهر هامبورگ آلمان واقع است که در ابتدا کلیسای «کاپرناوم» نام داشت و قریب به دو سال قبل تغییر یافته و به مسجد مسلمانان تبدیل گردید.

سرپرستان این مسجد آن را محلی برای ترکیب و همدلی اقشار مختلف با یکدیگر می داند که همدلی میان اقشار در آن آموزش داده خواهد شد. ساختمان مسجد «النور» تا سال ۲۰۰۲ میلادی کلیسای انجیلی کاپرناوم بود و در همان سال به دلیل مسائلی و همچنین مشکلات مالی تعطیل گشت.

بعد از تعطیل نمودن این کلیسا مباحثی در رابطه با تغییر کاربری و تبدیل این کلیسا به مسجد طرح شد و در نتیجه در سال ۲۰۱۲ میلادی این کلیسا و املاک کنار آن به مرکز اسلامی «النور» فروخته شد.

با اهتمام به پیشینه این بنا ، مسجد «النور» را می توان بین مذهبی ترین مکان در آلمان وصف نمود.

مسجد «النور» از زمان بازگشایی تا به حال مجالس مختلفی بین مذهبیون جهت ایجاد همبستگی بین گروه های مذهبی متفاوت در شهر هامبورگ آلمان برپا نموه است.

اشخاص تغییر دهنده ی کاربری ساختمان کلیسا این طرح را یک طرح میان مذهبی دانسته که همدلی میان مذاهب دینی ایجاد نموده است و اطمینان بین آنان را افزایش داده است.

کلیسای کاپرناوم با مبلغ پنج میلیون یورو که قسمتی از آن مبلغ را دولت کویت پرداخت نموده است به مسجد تبدیل نمودند و نام الله را جایگزین صلیبی که منصوب در نمای این کلیسا بود، شد .

به جزء این تغییر که در نمای ساختمان ایجاد شد تغییر دیگری رخ نداده است.

اعضای جامعه اسلامی النور که متشکل از ۳۰ کشور مختلف است همگی در تلاش اند تا مسجد النور را تبدیل به مکانی جهت حل مشکلات مسلمانان و البته غیر مسلمانان در جامعه هامبورگ کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.