حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 Monday, 1 March , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1731×

فرمایشات رهبر معظم انقلاب وظیفه ستاد مبارزه با کرونا را سنگین‌تر کرد

شناسه : 6281 13 مرداد 1399 - 10:50 152 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

حجه‌الاسلام والمسلمین کاشانی: اگر ستاد مبارزه با ویروس کرونا نظر یقینی بر تعطیل نمودن مجالس با حضور مردم دارد، واضح بیان کند، نه این که بی خبر و نزدیک به شروع مجالس تغییر عقیده دهد و اگر امکان برپایی مجالس‌ با حضور افراد وجود دارد، شرایط آن را بیان کنند. حجت‌الاسلام والمسلمی حامد کاشانی از […]

پ
پ

حجه‌الاسلام والمسلمین کاشانی: اگر ستاد مبارزه با ویروس کرونا نظر یقینی بر تعطیل نمودن مجالس با حضور مردم دارد، واضح بیان کند، نه این که بی خبر و نزدیک به شروع مجالس تغییر عقیده دهد و اگر امکان برپایی مجالس‌ با حضور افراد وجود دارد، شرایط آن را بیان کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمی حامد کاشانی از اساتید حوزه و دانشگاه و از سخنرانان برجسته مذهبی کشور با منتشر نمودن پستی در فضای مجازی گفت: «رهبر معظم انقلاب تبعیت کامل از دستورات و توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا را خواستار شدند و طبعاً ما نیز مطیع اوامر ایشان خواهیم بود».


ولی به گمان من با فرمایشات رهبر معظم انقلاب تکلیف ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا درباره شیوه برگزاری مجالس عزای محرم امسال و ایجاد شور حسینی بسیار سنگین‌تر شده است.

بنده گمان می کنم غالب مومنین اگر اقدامات ستاد ملی کرونا را همدلانه، عاقلانه و دلسوزانه ببینند، بی شک همکاری می‌کنند. اما اقدامات دوگانه و چندگانه ستاد و عدم اتحاد شیوه ستاد و دولت، بی‌اعتنایی و البته لجبازی مردم را منجر خواهد شد.

باید در نظر داشته باشید که عزاداری های محرم دغدغه ای اجتماعی و تماماً مردمی است. اگر ستاد ملی کرونا رای یقینی بر تعطیل کردن مجالس با حضور مردم را دارد، واضح و به صراحت بیان کند، نه این که بی خبر و نزدیک به شروع مجالس تغییر عقیده دهد و اگر امکان برپایی مجالس‌ با حضور افراد وجود دارد، شرایط آن را بیان کنند. این شرایط چه زمانی اعلام خواهند شد تا قابلیت اجرا داشته باشند؟

برگزاری هیأت، زمان‌بر و دارای مخارجی است. اگر سریع و اجرایی، نکات و پروتکل ها صادر نگردد، مردم از آن استقبال نخواهند کرد.

ماه محرم را به دو محور ویرانگر و بی فائده تبدیل نکنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.