حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹ 4 صفر 1442 Monday, 21 September , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 973×

نصب سایه‌بان در صحن‌های حرم مطهر رضوی(ع) / فیلم

شناسه : 6350 14 مرداد 1399 - 17:21 73 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

به دستور تولیت آستان مقدس رضوی و بنابر تقاضا بسیاری از زوار و همسایگان در صحن‌های حرم امام رضا(ع) سایه انداز قرار داده شد. لزوم این عمل در اثر گسترش ویروس کرونا و در پی آن مسدود شدن درب‌ رواق‌های حرم مطهر امام رضا (ع) احساس شد، چون زوار تنها توانایی رفت و آمد در […]

پ
پ

به دستور تولیت آستان مقدس رضوی و بنابر تقاضا بسیاری از زوار و همسایگان در صحن‌های حرم امام رضا(ع) سایه انداز قرار داده شد.

لزوم این عمل در اثر گسترش ویروس کرونا و در پی آن مسدود شدن درب‌ رواق‌های حرم مطهر امام رضا (ع) احساس شد، چون زوار تنها توانایی رفت و آمد در صحن‌های حرم را دارند، بنابراین باتوجه به دمای هوا در فصل تابستان حضور در صحن‌ها زوار را به سختی انداخته است.

بدین ترتیب تولیت معظم آستان رضوی دستور ساخت سایه بان ها را اعلام نموده و بعد از حدود یک ماه سایه بان ها در مکان های تعیین شده قرار داده شد.

حجهالاسلام والمسلمین احمد مروی بعد از نصب سایه‌بان‌ها در فضای مجازی گفت: از درخواست های به حق و اصلی زائران حرم مطهر حضرت رضا (ع) از گذشته تا به حال مخصوصا در ‌فصل تابستان، قرار دادن سایبان‌هایی جهت رفاه حال زوار برای استفاده در صحن‌های حرم مطهر در ایام تابستان بوده است.

با تحقیقات صورت گرفته و جستجو موارد مشابه‌ در داخل و خارج کشور، سعی شد به این خواسته به حق زوار عمل کرده و سعی شود سایبان‌هایی طراحی شوند که با در نظر گرفتن تمامی جوانب و حفظ معماری حرم رضوی، آماده ساختن آنها با شتاب، کیفیت و کارآیی ضروری بهره مند باشد.

همچنین، باتوجه به گسترش بیماری و محدودیت‌های حضور زوار در رواق‌های دارای سقف، تمام سعی خدام این بوده و هست که همراه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به جهت حفظ سلامتی زائرین، از فکر فراهم سازی آسوده و رفاه احوال زوار در حد توان غافل نبوده و الحمدلله، امروز اولین فرآیند عملیات اجرایی نصب سایبان‌ها در صحن‌های اصلی حرم حضرت رضا(ع) شروع و با یاری حضرت حق تعالی، ان شاءالله با گذشت ایام شاهد افزونی آن خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.