حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 1 December , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1405×

مستند انتخاب – قسمت چهارم

شناسه : 5561 06 تیر 1399 - 6:24 218 بازدید ارسال توسط :

مستند انتخاب یک مجموعه مصاحبه ای است پیرامون اهمیت و انگیزه های ورود و ادامه تحصیل در حوزه های علمیه، با دانشجویانی که حوزه علمیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند و از هدف و انگیزه های خود می گویند. ” ظرفیت هایی در حوزه وجود دارد که لایه های عمیق ابعاد انسان را […]

پ
پ

مستند انتخاب یک مجموعه مصاحبه ای است پیرامون اهمیت و انگیزه های ورود و ادامه تحصیل در حوزه های علمیه، با دانشجویانی که حوزه علمیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند و از هدف و انگیزه های خود می گویند.

” ظرفیت هایی در حوزه وجود دارد که لایه های عمیق ابعاد انسان را رشد می دهد و نیاز های فکری و معنوی انسان را پاسخ می دهد “.

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “مستند انتخاب – قسمت چهارم”
 1. سلام
  ابتداء از خوشفکری و حس زیبای مسئولیت تعدادی از طلاب مدرسه مروی باید تشکر نمود که با ساخت یک فیلم کوتاه تحت عنوان ((مستند انتخاب)) گامی هرچند به ظاهر کوچک اما انشاء الله مؤثر را در زمینه ی معرفی نهاد حوزه و جذب استعدادهای جوان به سوی تحصیل در آن برداشته اند. لکن توجّه به چند نکته شاید زمینه ی رشد و در نتیجه برداشتن گام های بلند را در زمینه ی مذبور فراهم کند:
  ۱) از جمله اصولی که در ساخت مستند های کوتاه باید رعایت کرد طبیعی بودن جلوههای مصاحبه گران و ارائه تصاویر و موزیک متناسب هست که مخاطب را برای دنبال کردن مستند و دیدن ادامه ی آن تشویق کند. مستند شما فقط روی آقای اصابتی زوم کرده بود که ایشان هم اصلا به دوربین نگاه نمی کرد.
  ۲) گویا هدف این مستند دعوت و تشویق جوانان برای روی آوری به حوزه بود در حالی که سخنان آقای اصابتی بیشتر فضایی ناکارآمد و افرادی شانه خالی کن از رسالت خویش یعنی خدمات اجتماعی متناسب با عصر انقلاب اسلامی را الحاق نمود.
  ۳) بهتر بود از مفاجر حوزه به ویژه اندیشمندان جهانی حوزه که یک نمونه ی آن ها مرحوم دکتر سجادی اصطلاح نویس بزرگ معاصر و از طلاب دهه سی مدرسه مروی است و خدمات آنان و مقایسه خدماتی که یک طلبه فاضل متقی به جامعه انسانی ارائه می دهد با خدمکتی که یک دانشجو خود و جامعه اش می نماید، انجام می دادید.
  به هر حال اصل حرکت طلاب عزیز مجموعه مروی ستودنی بوده جای ستایش دارد. امید واریم با مد نظر قرار دادن این نکات کارهای موفق تری را در آینده ای نه چندان دور از شما مشاهد نماییم.