حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹ 15 ربيع أول 1442 Saturday, 31 October , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1211×
به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع علیهم السلام

آثار تخریب قبور ائمه بقیع بر وحدت اسلامی

شناسه : 5023 11 خرداد 1399 - 4:11 196 بازدید ارسال توسط : منبع : ایکنا

به نقل از خبرگزاری قرآن، عصر روز شنبه دهم خرداد، در آستانه هشتم شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع(ع) به دست وهابیان، در یک نشست مجازی تحت عنوان ” بقیع، نگین تراث اسلامی ” اندشمندان جهان اسلام به گفت و گو نشستند. در این هم اندیشی مجازی که به همت پژوهشکده حج و زیارت […]

پ
پ

به نقل از خبرگزاری قرآن، عصر روز شنبه دهم خرداد، در آستانه هشتم شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع(ع) به دست وهابیان، در یک نشست مجازی تحت عنوان ” بقیع، نگین تراث اسلامی ” اندشمندان جهان اسلام به گفت و گو نشستند.

در این هم اندیشی مجازی که به همت پژوهشکده حج و زیارت و کمیته فرهنگی اربعین حسینی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، ” نورالدین ابولحیه “ اندیشمند الجزایری به بیاناتی پیرامون قبرستان بقیع پرداخت و اظهار داشت: وهابیت در تاریخ حیات خود فعالیت های زیادی در جهت مقابله با بقیع انجام داده اند که از جمله ی آن ها حملات مکرر آن ها برای تخریب قبرستان بقیع بوده است.

وی افزود: وهابی ها دست کم سه مرحله به قبرستان بقیع حمله کرده اند که دفعه اول در سال ۱۳۲۰ هجری قمری و حمله دوم در سال ۱۳۴۴ بود که متأسفانه این تخریب‌ها سه اثر سوء و مخرب بر جامعه اسلامی داشته است.

این اندیشمند الجزایری به اولین اثر این حملات که تقسیم مسلمانان به موحد و مشرک بود اشاره کرد و گفت: پس از تخریب قبور مطهر ائمه اطهار(ع) در قبرستان بقیع، وهابیت افراد ملتزم به زیارت قبور را مشرک می دانست که در همین راستا شیعه و صوفیه را مشرک می دانند.

وی تصریح کرد: دومین اثر از بین رفتن اتحاد مسلمانان در رعایت و حفظ حرمت ائمه بقیع بود، چرا که همه مسلمانان نه فقط شیعیان به زیارت ائمه بقیع مشرف می شدند اما این حملات موجب شد که اتحاد مسلمانان در زیارت قبور ائمه بقیع از بین برود و از به همین طریق وحدت اسلامی خدشه‌دار شود.

وی ضمن بیان اینکه در قبرستان بقیع اشخاص محترم زیادی که از منزلت بالایی برخوردار هستند نیز مدفون هستند عنوان داشت: وهابی ها به وسیله تخریب قبور ائمه اطهار در بقیع، در واقع احترام دیگر افراد مدفون در این قبرستان مانند صحابه را شکستند و از این طریق نیز در بین اقشار مختلف مسلمین اختلاف به وجود آوردند و وحدت اسلامی را خدشه دار کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.