حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1801×

غفلت از ظرفیت مساجد برای تربیت و رشد نوجوانان، معضلات کشور را چند برابر می کند

شناسه : 11003 02 دی 1399 - 11:59 80 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

اگر مساجد به سویی پیش بروند که مسئله تربیت را زیر تسلط و حمایت خویش قرار دهند، بی تردید شاهد نتایج بسیار خرسند کننده در آینده نزدیک خواهیم بود. محمد مهدی مسلمی فر، مسئول گروه تبلیغی منتظران شهادت ضمن تاکید بر بهروری بیش از پیش از ظرفیت مساجد، عنوان کرد: مسجد به عنوان پایگاهی در […]

پ
پ

اگر مساجد به سویی پیش بروند که مسئله تربیت را زیر تسلط و حمایت خویش قرار دهند، بی تردید شاهد نتایج بسیار خرسند کننده در آینده نزدیک خواهیم بود.

محمد مهدی مسلمی فر، مسئول گروه تبلیغی منتظران شهادت ضمن تاکید بر بهروری بیش از پیش از ظرفیت مساجد، عنوان کرد: مسجد به عنوان پایگاهی در تمامی امور و مکان اصلی تجمع مردم، از نقش محوری و جایگاه والایی در اسلام برخوردار است.

وی در ادامه گفت: در ایران حدود ۲۰ هزار مسجد فعال موجود است. هر یک از این مساجد توسط گروهی با انگیزه و نیروهای مخلص مدیریت می شوند. مساجد ظرفیت های بسیار خوبی برای انجام فعالیت های دینی و فرهنگی است و هرگز نباید از این ظرفیت غفلت کرد.

مسئول گروه تبلیغی منتظران شهادت با بیان این که ما نباید مسجد را فقط به عنوان پایگاه عبادی در نظر بگیریم، اظهار کرد: در همین رابطه اعتقاد داریم به اینکه مساجد مهم ترین پایگاه ذکر و عبادت محسوب می شود، ولی این مسئله نباید باعث شود که کارهای مسجد را در امور خاصی منحصر کنیم.

این فعال فرهنگی با بیان این که مساجد همچین توانی دارند که پایگاهی برای تقویت فرهنگ، تربیت و رشد نسل های پیش رو و مجرای شکل گیری نسلی مومن و انقلابی باشند، تصریح کرد: اگر مساجد به سویی بروند که مسئله تربیت را تحت تسلط و حمایت خویش قرار دهند، بی تردید شاهد نتایج بسیار خرسند کننده ای در آینده نزدیک خواهیم بود.

وی با تاکید بر این مسئله که باید جوانان مومن مسجدی بیش از پیش در حوزه تربیت وارد شوند، گفت: وقتی بچه مسجدی ها مکانی را در مسجد به مسئله تربیت و رشد خردسالان و نونهالان اختصاص دهندد، با چشم خود شاهد استقبال گرم والدین دغدغه مندی که به دنبال مکانی امن برای تربیت و رشد فرزندان خود می گشتند؛ خواهند بود.

مسلمی فر، مهمترین ضروریات امور تربیتی را داشتن اراده و عزم قوی و مطالعه و الگوگیری از مساجدی که توانسته اند به خوبی جهات مختلف مسجد را در محله و شهر خود به فعلیت برسانند،بیان کرد.

مسئول گروه تبلیغی منتظران شهادت ادامه داد: در گروه تبلیغی منتظران شهادت سعی بر این داریم که نمونه ها و الگوهای تربیتی را به جامعه مذهبی معرفی کنیم.

دغدغه مندان می توانند برای ارتباط با مسئولین گروه تبلیغی منتظران شهادت نرم افزار مسجدی ها را از لینک زیر نصب کنند:

https://cafebazaar.ir/app/ir.sayberwar.masjediha

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.