حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

تذکیه نفوس مبتنی بر طعام پاک و حلال می‌باشد

شناسه : 11993 19 بهمن 1399 - 12:28 70 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

نماینده ولی فقیه در قزوین، طعام پاک و حلال، زیرساخت تزکیه نفوس دانسته و عنوان کرد: اگر بدن آدمی با استفاده از طعام حرام، آلوده و تاریک شود، روح و نفس هم نمی‌تواند ظرفیت قبول ولایت امیرالمومنین (علیه السلام) و ذریه‌اش را داشته باشد و فهمی از کتاب خدا و آموزه‌های الهی نخواهد داشت. حجت […]

پ
پ

نماینده ولی فقیه در قزوین، طعام پاک و حلال، زیرساخت تزکیه نفوس دانسته و عنوان کرد: اگر بدن آدمی با استفاده از طعام حرام، آلوده و تاریک شود، روح و نفس هم نمی‌تواند ظرفیت قبول ولایت امیرالمومنین (علیه السلام) و ذریه‌اش را داشته باشد و فهمی از کتاب خدا و آموزه‌های الهی نخواهد داشت.

حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین سید اسماعیل حسینی‌مقدم، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور گفت: خداوند فرموده است که من رب اکرم هستم و قرآن را نیز کتاب کریم معرفی کرده و تأکید فرموده که تنها پاکان توان دستیابی به آن را دارند.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین اظهار داشت: اگر آدمی اهل ربا باشد، نخواهد توانست فهمی از کتاب خدا داشته باشد؛ مال حرام اجازه نمی‌دهد آدمی با کتاب خدا رابطه داشته باشد و این یک قاعده قرآنی است.

امام جمعه قزوین خاطر نشان کرد: خداوند متعال می‌خواهد به ما تعلیم دهد که اگر قصد دارید ولایت امیر المومنین(علیه السلام) و ذریه‌اش که قرآن‌های ناطق هستند را درک کنید، شرطش این است که طعام پاک و حلال بخورید.

نماینده ولی فقیه در قزوین، طعام پاک و حلال، زیرساخت تزکیه نفوس دانسته و عنوان کرد: اگر بدن آدمی با استفاده از طعام حرام، آلوده و تاریک شود، روح و نفس هم نمی‌تواند ظرفیت قبول ولایت امیرالمومنین(علیه السلام) و ذریه‌اش را داشته باشد و فهمی از کتاب خدا و آموزه‌های الهی نخواهد داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.