حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

رسیدن به مرزهای پیشرفت نیازمند حرکت همزمان علم و معنویت است

شناسه : 10735 29 آذر 1399 - 11:06 70 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

استاد حوزه علمیه یزد گفت: برای اینکه جامعه ای به مرزهای واقعی پیشرفت برسد، باید حرکت علم و معنویت را به طور همزمان و در کنار یکدیگر اتفاق بیفتد. حجت الاسلام اخوان، در دیدار اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، به مناسبت روز وحدت حوزه […]

پ
پ

استاد حوزه علمیه یزد گفت: برای اینکه جامعه ای به مرزهای واقعی پیشرفت برسد، باید حرکت علم و معنویت را به طور همزمان و در کنار یکدیگر اتفاق بیفتد.

حجت الاسلام اخوان، در دیدار اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه بیان کرد: علم از ارکان اقتدار به شمار می رود و یکی از نقشه های دشمنان برای متوقف علم، ترور دانشمندان است.

وی اظهار داشت: دشمنان برای اینکه کشورمان به رشد علمینرسد، هیچ کوتاهی نداشتند و دانشمندانی همچون شهید مطهری و شهید مفتح تا شهید فخری زاده را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام اخوان تصریح کرد: حوزه های علمیه و دانشگاه‌ها، دو نهاد علمی کشور محسوب می شوند و حقیقت این است که یک کشتی برای اینکه به مقصد برسد، هم برنامه می خواهد هم قطب نما و اکنون علم و معنویت نیز همین وضعیت را نسبت به یکدیگر دارند و برای رسیدن به موفقیت، به علم جهت‌دار محتاجیم.

استاد حوزه علمیه یزد گفت: کشوری می تواند به مرزهای رفاه واقعی برسد که هم از لحاظ علمی و هم معنوی مراتبی را کسب کند، زیرا هر دو برای جامعه نیاز است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.