حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰ 7 رمضان 1442 Sunday, 18 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1776×

عظمت علمی علامه طباطبایی، تحت الشعاع مباحث تفسیری و فلسفی قرار گرفته است

شناسه : 9501 24 آبان 1399 - 9:22 169 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

حجه الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در وبینار گرامیداشت علامه طباطبایی، اظهار داشت: عظمت علمی علامه در مباحث تفسیری و فلسفی باعث شده تا تبحر ایشان در باقی علوم، تحت الشعاع قرار بگیرد. علامه، سالیان طولانی از عمر خویش را به فقه و اصول مشغول بود و در طول […]

پ
پ

حجه الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در وبینار گرامیداشت علامه طباطبایی، اظهار داشت: عظمت علمی علامه در مباحث تفسیری و فلسفی باعث شده تا تبحر ایشان در باقی علوم، تحت الشعاع قرار بگیرد. علامه، سالیان طولانی از عمر خویش را به فقه و اصول مشغول بود و در طول حیات پربرکت خویش، همیشه به سوالات جوانان پاسخ می داد.

حجه الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، در وبینار گرامیداشت علامه طباطبایی(ره) که در دفتر امام جمعه تبریز صورت گرفت، ابراز کرد: عظمت علمی علامه، دارای ابعاد گوناگون شناخته شده و گاه ناشناخته، حتی در مجامع علمی می باشد.

حجه الاسلام آل هاشم در ادامه گفت: رویکرد عقلانی و تفکر و تأمل در مسائل گوناگون، از شاخصه‏ های بارز علامه و در تمام زندگی ایشان نمودار بود و ایشان با همراه کردن عرفان نظری و عملی، طعم خوش حقائق عرفانی را چشیده بود و زندگی عادی ایشان، برای طالبین طریق، الگو بود.

وی اضافه کرد: عظمت علمی علامه در مسائل تفسیری و فلسفی باعث شده تا تبحر ایشان در باقی علوم تحت الشعاع قرار بگیرد. علامه سالیان طولانی به فقه و اصول مشغول بود و در طول حیات پربرکت خود، همیشه به سوالات جوانان پاسخ می داد.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: نگاه علامه و شناخت مقتضیات زمان و مکان را می توان در آثار ایشان مشاهده کرد. یکی از نوآوری های مهم علامه طباطبایی در فلسفه، نظریه ادراکات اعتباریه است.

وی افزود: این نظریه در بعد معرفت شناسی، می تواند بر خیلی از مباحث در علوم گوناگون، اثر عمیقی بگذارد و این نظریه را از بعد تاثیرگذاری بر مسائل گوناگون با نظریه حرکت جوهری ملاصدرا مقایسه می کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.