حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1721×
استاد سطوح عالی حوزه علمیه:

تخریب جوانان هدف تفریحات وارداتی و برنامه ریزی های دشمن

شناسه : 10116 10 آذر 1399 - 14:06 49 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری رسا

حجت الاسلام نظری منفرد دشمن را عنصری در صدد تخریب نیروی جوانان دانست که خود را به عنوان دلسوز به جامعه معرفی می‌کند. استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: تدارک برنامه ها‌ی خاص برای تفریح نسل جوان توسط دشمن طبیعی است و مشخص است که به دنبال ضربه زدن به آینده این کشور می‌باشند. وی درباره […]

پ
پ

حجت الاسلام نظری منفرد دشمن را عنصری در صدد تخریب نیروی جوانان دانست که خود را به عنوان دلسوز به جامعه معرفی می‌کند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: تدارک برنامه ها‌ی خاص برای تفریح نسل جوان توسط دشمن طبیعی است و مشخص است که به دنبال ضربه زدن به آینده این کشور می‌باشند.

وی درباره ضرورت مدیریت مصرف انرژی جوانان گفت : نسل جوان نسبت به دیگر سنین دارای انرژی بیشتری است، که باید این انرژی به صورت درست مصرف شود، جوانی مهمترین قسمت عمر انسان است و قطعا باید در تفریحات و چگونه سپری شدن آن‌ دقت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری‌منفرد با بیان موافقت اسلام با تفریحات سالم ادامه داد: اسلام مخالف تفریح نیست و این مطلب در روایتی که از امام کاظم علیه السلام نقل شده، به وضوح مشاهده می‌شود که حضرت فرمودند: «عمرتان را به چهار بخش تقسیم کنید: یک ساعت برای ارتباط با خدا، یک ساعت برای معاشرت با مردم، یک ساعت برای کسب درآمد و یک ساعت برای لذت بردن» در نتیجه تفریح باید یرای همه‌ی مردم باشد و در جوانان این نیاز بیشتر نمود پیدا می‌کند.

ایشان در مورد تفریحات توصیه شده در اسلام فرمود: در اسلانم به تفریحات بدنی تاکید شده و ما باید تفریحات عرصه بدن مانند؛ اسب سواری، شنا و تیراندازی را اولا به نسل جوان معرفی کنیم و ثانیاً به وفور و آسانی در اختیارشان قرار دهیم.که موجب تقویت بینه و تمرکزجوانان می‌شود.

وی در انتهای صحبت هایش افزود: اسلام در زمینه تفریحات فکری نیز ما را به سمت کتاب خوانی،مسافرت و مشاهده کردن آثار گذشتگان سوق می‌دهد، همان‌طور که در آیات و سوره‌های مختلف با جمله «فَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانْظُرُوا کَیْفَ کانَ ….» دیده می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.