حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1721×
صاحب تفسیر هدایت:

استقلال فرهنگی، اقتصادی و سیاسی سه رکن اصلی استقلال

شناسه : 10102 10 آذر 1399 - 11:37 43 بازدید ارسال توسط : منبع : ابنا

آیت الله مدرسی  از مراجع معظم تقلید شیعیان در سخنرانی هفتگی از شبکه کربلا گفتند: به دلیل خلق انسان توسط خداوند متعال همراه با عزت نفس ، انسان برای زندگی عزتمندانه باید در زمینه‌های فرهنگ، اقتصاد و سیاست مستقل باشد. ایشان با بیان اینکه تحت فشار قرار گرفتن انسان از بدو تولد برای گرفته شدن […]

پ
پ

آیت الله مدرسی  از مراجع معظم تقلید شیعیان در سخنرانی هفتگی از شبکه کربلا گفتند: به دلیل خلق انسان توسط خداوند متعال همراه با عزت نفس ، انسان برای زندگی عزتمندانه باید در زمینه‌های فرهنگ، اقتصاد و سیاست مستقل باشد.

ایشان با بیان اینکه تحت فشار قرار گرفتن انسان از بدو تولد برای گرفته شدن عزت نفس میباشد؛ توکل بر خداوند متعال را راه حفظ کرامت نفس دانست.

ایشان در مورد ارکان اصلی حرکت در مسیر استقلال و حفظ کرامت انسانی و عزت نفس فرمودند:اولین رکن استقلال انسان، استقلال فرهنگی است که با فرهنگ پاک توحید ایجاد خواهد شد و فرد به کمک آن آزادی و کرامت خود را حفظ می‌کند.پس مؤمن باید با تفقه و تدبر در قرآن کریم و روایات به این فرهنگ پاک برسد.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه افزود: رکن دوم استقلال، استقلال اقتصادی است؛ ملتی که در اقتصاد به خودکفایی رسیده باشد ومایحتاج مورد نیاز را خود تولید و تأمین کند، در برابر هیچ فشاری تسلیم نخواهد شد و تحقق این امر با متکی نشدن به نفت و نیز گسترش بخش کشاورزی و صنعت، امکان‌ خواهد داشت. همچنین استفاده از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف در حرکت پیشرفت اقتصاد ملی تاثیر زیادی دارد.

ایشان در آخر فرمایشاتشان فرمود: آخرین رکن استقلال انسان، استقلال سیاسی است که استقلال سیاسی تنها با عزت نفس، همت و قدرت دفاع از خود، ایجاد خواهد شد. در جهان امروز حق گرفتنی است و هر ملتی باید با قدرت و عزت خود از حقوق مسلم خود دفاع کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.