حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

چهل و سومین شماره از نشریه مطالعات تفسیری انتشار یافت

شناسه : 9039 11 آبان 1399 - 12:29 77 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

چهل و سومین شماره از نشریه مطالعات تفسیری به مدیر مسؤولی حجه الاسلام روح الله شاکری انتشار پیدا کرد. چهل و سومین شماره از نشریه مطالعات تفسیری به مدیر مسؤولی حجه الاسلام روح الله شاکری و سردبیری حجه الاسلام سید رضا مؤدب انتشار پیدا کرد. بر پایه این گزارش، ماهیت و مکان بهشت آدم در […]

پ
پ

چهل و سومین شماره از نشریه مطالعات تفسیری به مدیر مسؤولی حجه الاسلام روح الله شاکری انتشار پیدا کرد.

چهل و سومین شماره از نشریه مطالعات تفسیری به مدیر مسؤولی حجه الاسلام روح الله شاکری و سردبیری حجه الاسلام سید رضا مؤدب انتشار پیدا کرد.

بر پایه این گزارش، ماهیت و مکان بهشت آدم در تفاسیر فریقین، انگاره تکرار تاریخ در اندیشه تفسیری علامه طباطبایی با محوریت آیه ۲۱۴ بقره، بازخوانی تفسیری جزیه اهل کتاب در آیه ۲۹ توبه، ارزیابی رویکرد تاویلی نصرحامد ابوزید در فهم آیات الاحکام، بررسی  و نقد تفسیر وهابیت از صفات خبری، عصمت انبیاء در سامانه آیات غرر، بررسی تطبیقی علت تفرّق فرزندان حضرت یعقوب(ع) در آیه ۶۷ یوسف از منظر مفسرین فریقین، تحلیل تفسیری اندیشه آیه درگفتمان قرآن و … از مسائل مطرح شده در این شماره از نشریه مطالعات تفسیری است.

لازم به ذکر است این نشریه از جانب نهاد نمایندگی رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها ـ دانشگاه معارف اسلامی منتشر می شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.