حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹ 12 ربيع ثاني 1442 Friday, 27 November , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1374×

نگاه تمدنی به حوزه علمیه، به معنای کارآمد سازی اساتید و طلاب است

شناسه : 8667 03 آبان 1399 - 10:21 25 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر حوزه علمیه استان فارس در نشست مدیران مدارس استان با آیت الله اعرافی، اظهار داشت: نگاه تمدنی به حوزه علمیه، به معنای کارآمد سازی مجموعه اساتید، طلاب و روحانیت است. حجه الاسلام محمد استوار میمندی، در نشست مدیران حوزه های علمیه فارس که در حضور آیت الله اعرافی و در سالن شهید قدوسی انجام […]

پ
پ

مدیر حوزه علمیه استان فارس در نشست مدیران مدارس استان با آیت الله اعرافی، اظهار داشت: نگاه تمدنی به حوزه علمیه، به معنای کارآمد سازی مجموعه اساتید، طلاب و روحانیت است.

حجه الاسلام محمد استوار میمندی، در نشست مدیران حوزه های علمیه فارس که در حضور آیت الله اعرافی و در سالن شهید قدوسی انجام شد، با بیان ظرفیت های قابل توجه و بزرگ حوزه فارس، ابراز کرد: اگر به ظرفیت های حوزه نگاه کنیم و یک برنامه ریزی آینده نگر داشته باشیم، این گنجایش را داریم که جایگاه تمدنی مدارس علمیه جهان تشیع را به خوبی ایفا کنیم.

وی اظهار داشت: نگاه تمدنی به حوزه علمیه به معنای کارآمد سازی مجموعه اساتید، طلاب و روحانیت است؛ در صورت کارآمد نشدن حوزه، نمی شود در رفع اموری که نیاز هست، موفق باشیم.

وی در ادامه گفت: ارتقای عنصر تقوا در میان مجموعه روحانیت نخستین گام در ایفای جایگاه کارآمدی حوزه است؛ در کنار آن، با طرح ها و برنامه های به روز و پیش برنده، می شود طلاب را با هدف مندی جلو ببریم.

مدیر حوزه علمیه استان فارس در ادامه گفت: در حال حاضر شخصیت های موفقی از مجموعه استان فارس در سطح کشور داریم که در صدر آنها آیه الله مکارم شیرازی است؛ این ظرفیت هست که در صورت برنامه ریزی، طلاب رشد چشمگیری خواهند داشت.

حجه الاسلام استوار میمندی خاطرنشان کرد: مدرسه علمیه فارس، مدرسه ای است که قدمت ورود تشیع به ایران دارد؛ حوزه هایی که سابقه چند صد ساله شان، نشان دهنده قدمت و کهن بودن حوزه فارس است. در شیراز نظاره گر بالاترین جلوه های این سابقه درخشان هستیم.

وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر از نقطه ای که در آن هستیم رضایت نداریم و با نقطه مطلوب و قله هایی که زیبنده استان فارس و شیراز است فاصله داریم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.