حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

رمز سعادت بشریت، الگو گرفتن از اخلاق و سیره نبوی

شناسه : 8491 29 مهر 1399 - 11:57 81 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رمز سعادت بشریت را الگو گرفتن عملی از اخلاق و سیره نبی مکرم اسلام (صل الله علیه و آله) بیان کرد. آیت الله محسن فقیهی، با بیان تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت نبی مکرم اسلام (صل الله علیه و آله) و شهادت امام حسن (علیه السلام) اظهار داشت: […]

پ
پ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رمز سعادت بشریت را الگو گرفتن عملی از اخلاق و سیره نبی مکرم اسلام (صل الله علیه و آله) بیان کرد.

آیت الله محسن فقیهی، با بیان تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت نبی مکرم اسلام (صل الله علیه و آله) و شهادت امام حسن (علیه السلام) اظهار داشت: پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) در حدیث معروفی بیان می دارند که علت بعثت من، اتمام مکارم اخلاقی است و به همین دلیل مشخص می شود که روشنگری و انتشار مفاهیم و ارزش های ناب اخلاقی چه میزان در سیره نبی مکرم اسلام مهم و ضروری است.

آیت الله فقیهی ابراز کرد: در صورت توجه به آموزه های پیامبر اسلام می فهمیم که تعلیم و تزکیه، دو رکن اساسی این تعالیم محسوب می شود که البته بر اساس آیات نورانی قرآن کریم، تزکیه و آراسته شدن به مکارم اخلاقی، همیشه بر تعلیم آموزه های دینی مقدم است.

وی با بیان این که پروردگار متعال در قرآن کریم از نبی مکرم اسلام (صلوات الله علیه و آله) با عناوین بلندی چون خُلق عظیم و اخلاق حسنه یاد می کند، افزود: ما اگر خود را تابع نبی گرامی (صلوات الله علیه و آله) و اهل بیت پاک ایشان می شمریم، باید قبل از هر چیز، اخلاق و رفتارمان رنگ و بوی پیامبر و اهل بیت ایشان را داشته باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خاطر نشان کرد: اگر کردار و رفتار ما چه در ابعاد فردی و چه ابعاد اجتماعی به این صورت باشد و این که به عنوان یک شیعه، حیات مان با فضایل اخلاقی آمیخته باشد و به دور از رذائل اخلاقی باشیم، قطعاً به سعادت دنیا و آخرت واصل خواهیم شد و خیلی از مشکلات ما نیز به این صورت حل می شود.

وی در پایان اظهار داشت: آن چه باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله) اسوه ای کامل برای همه فرزندان آدم است و ما باید از این منبع عظیم و انرژی بخش نور و هدایت استفاده کنیم تا جامعه مان بتواند به خوبی رهرو طریق سعادت و عاقبت به خیری باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.