راه اندازی پروژه احیای مفاخر مدرسه علمیه مروی

 

معاونت پژوهش به منظور شناسایی و احیای شخصیت معنوی و علمی اساتید، متولیان و مفاخر حوزه علمیه مروی، حسب امر تولیت معظم حضرت آیت‎الله تحریری (دام ظله) از مهر ماه سال جاری اقدام به اجرای پروژه احیای شخصیت‎ها و مفاخر حوزه علمیه مروی نموده است. طرح پروژه مورد نظر شامل بررسی زندگی‎نامه، آثار و تألیفات، مکتب فکری و علمی، خدمات و شاگردان، سیره عملی و اخلاقی، و تأثیرگذاری شخصیت‎ها و اساتید مدرسه مروی در تحولات اجتماعی و سیاسی عصر خود می‎باشد.
تاکنون با برگزاری جلسات متعدد و تشکیل کارگروه مورد نظر از بین طلاب محترم مدرسه، طرح شناسایی دو تن از شخصیت‎های فاخر این مدرسه به نام‎های مرحوم ملاعبدالله زنوزی (والد مرحوم ملاعلی مدرس زنوزی) و مرحوم میرزا ابوالقاسم کلانتر در دستور کار قرار گرفته است.
اعضای کارگروه‎ها عبارت‎اند از آقایان: آژده، علی شیبانی، علیرضا لعل آب دار، علی امیرپور، حمیدرضا غمکش ورمزیاری، سید مصطفی قلعه‎نویی، فرزین مرسلی، مصطفی رشیدی، داود ذوالفقاری.
به گزارش دبیر اجرایی کارگروه احیای مفاخر، کارگروه اول با عنوان کارگروه احیای شخصیت مرحوم ملاعبدالله زنوزی با برگزاری بیش از سه جلسه هم اکنون در مرحله گردآوری منابع، هماهنگی، گفتگو و مصاحبه با برخی از بزرگان و تهیه طرح برنامه پروژه مورد نظر قرار دارد و بحمدالله قسمت قابل توجهی از منابع در خصوص آن مرحوم را گردآوری و بعضا خریداری نموده است.