حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1807×

دارالفتوای اردن: کسی که دستورات بهداشتی را عمل نکند، باید در دنیا و آخرت مجازات گردد

شناسه : 9338 20 آبان 1399 - 8:44 86 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

دارالفتوای اردن با بیان فتوایی، حاضر شدن افراد کرونایی در بین مردم را حرام اعلام کرد. دارالفتوای کشور اردن با بیان فتوایی، حاضر شدن افراد کرونایی در بین مردم را حرام اعلام کرد. این مرکز دینی اظهار داشت: حکم شرعی حاضر شدن شخص مبتلا به کرونا یا مشکوک به ابتلا در بین مردم و اختلاط […]

پ
پ

دارالفتوای اردن با بیان فتوایی، حاضر شدن افراد کرونایی در بین مردم را حرام اعلام کرد.

دارالفتوای کشور اردن با بیان فتوایی، حاضر شدن افراد کرونایی در بین مردم را حرام اعلام کرد.

این مرکز دینی اظهار داشت: حکم شرعی حاضر شدن شخص مبتلا به کرونا یا مشکوک به ابتلا در بین مردم و اختلاط با آنها، حرمت است. این فتوا جهت پیشگیری از منتقل شدن این ویروس به سایر مردم ارسال شده است.

این مرکز دینی همچنین حاضر شدن شخص کرونایی را در مساجد و اماکن اجتماع مردم را حرام اعلام کرد و افزود: اگر کسی این عمل را مرتکب شود، مرتکب معصیت شده است.

دارالفتوای اردن تاکید کرد: شخص مبتلا، بایستی خود را قرنطینه نماید و توصیه ها و دستورات بهداشتی را مراعات کند و اگر این موارد را مراعات نکند، از جهت شرعی معصیت انجام داده و مفسد فی الارض محسوب می شود.

این مرکز دینی با اشاره به اینکه فردی که دستورات بهداشتی را مراعات نمی کند، بایستی در دنیا و آخرت مجازات شود، ابراز کرد: کسی که می داند به کرونا مبتلا شده و قرنطینه را جدّی نمی گیرد و در بین مردم می آید، اگر باعث مرگ دیگری گردد، شخص مبتلا، قاتل شمرده می شود و مجبور به پرداخت دیه می شود و دو ماه نیز پشت سر هم به عنوان کفّاره، روزه باید بگیرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.