حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1801×

حجه الاسلام و المسلمین محسن کازرونی

شناسه : 2600 06 اسفند 1397 - 15:22 1208 بازدید ارسال توسط :

حجه الاسلام و المسلمین محسن کازرونی

پ
پ

حجت الاسلام محسن کازرونی، فرزند “علیرضا” در سال ۱۳۳۹ متولد شد. تحصیلات حوزوی خود را از مدرسه “آیت الله مجتهدی” آغاز کرد و سپس برای تکمیل آموخته‌های خود راهی حوزه علمیه قم شد. پس از طی تحصیلات حوزوی به تدریس پرداخت. وی مسئولیت‌هایی چون امامت جمعه کرج به مدت ۸ سال و ریاست و معاونت علمی دائره المعارف انقلاب اسلامی را بر عهده داشت. حجت الاسلام کازرونی در سال ۱۳۸۵ در دور چهارم مجلس خبرگان رهبری به عنوان نماینده استان تهران از سوی مردم انتخاب شد.

مدارج تحصیلی

حجت الاسلام کازرونی پس از طی تحصیلات دانشگاهی در رشته حقوق، از سال ۱۳۵۳ به خاطر علاقه به روحانیت در مدرسهٔ آیت الله مجتهدی مشغول به تحصیل شد و ۵ سال در این مدرسه به فراگیری علومی از قبیل ادبیات، بلاغت و فصاحت، فقه و اصول و فلسفه و منطق پرداخت. وی از سال ۱۳۵۹ به حوزه علمیه قم رفت و به تکمیل “سطح” و شرکت در درس “خارج” “آیت الله وحید خراسانی” و درس خارج اصول و فقه “آیت الله تبریزی” به مدت ۱۴ سال و یک دوره ۸ ساله “اصول فقه” مشغول بود و توانست به درجه اجتهاد برسد.

مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی

معاون فرهنگی و عضو هیأت اجرایی جامعه روحانیت مبارز رییس و معاون علمی دائره المعارف انقلاب اسلامی از سال ۱۳۷۵ به مدت ۱ سال عضویت در دور چهارم مجلس خبرگان رهبری

حضور در جبهه و جنگ

حجت الاسلام محسن کازرونی در دوران دفاع مقدس به صورت رزمنده و مُبلّغ در تیپ سید الشهدا(ع) و لشگر محمّد رسول الله(ص) حضور فعال داشت.

امامت جمعه شهرستان کرج به مدت ۸ سال

حجت الاسلام کازرونی، از سال ۱۳۸۴ بنا بر امر مقام معظّم رهبری به عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهر کرج مشغول فعالیت شد. در سال ۱۳۹۲ به علت انتقال خانواده به تهران و سختی آمد و شدها از مقام معظم رهبری خواست با پایان امامت جمعه وی در کرج موافقت کنند و مقام معظم رهبری تقاضای پایان مأموریت در کرج را مورد موافقت قرار دادند.

عضویت در مجلس خبرگان رهبری

حجت الاسلام محسن کازرونی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به عنوان یکی از نمایندگان استان تهران شرکت کرد و با کسب ۷۱۶۸۲۸ رأی در دور چهارم مجلس خبرگان (از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴) پذیرفته شد.

فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی

تدریس دروس حوزوی تدریس خارج و اصول و فقه کتاب الخمس در حوزه علمیه امام صادق(ع) کرج تدریس سطوح حوزه در حوزه علمیه قم تدریس سطوح مختلف حوزه در مدرسهٔ آیت الله مجتهدی تدریس دروس فقه و اصول در حوزه علمیه قم

ایشان در حال حاضر به تدریس دروس خارج فقه و اصول در حوزه علمیه فخریه مروی تهران اشتغال دارند.

بیان معارف دینی و فرهنگی از رسانه ملی شرح و تفسیر صحیفه سجادیه از ابتدا تا اواخر به مدت ۶ سال در رادیو معارف تفسیر سوره مبارکه انعام در شبکه قرآن حضور مستمر در برنامهٔ “روشنا” در شبکه جام جم نزدیک ۵ سال و بیان احکام فقهی و مباحث معرفتی برای ایرانیان مقیم اروپا و آمریکا، این برنامه هر ساله از سوی مخاطبان به عنوان برنامهٔ برتر انتخاب شده است.


ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.